Rozsvěcování vánočního stromu v Otrokovicích opět doplní charitativní akce

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 6. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Rozsvěcování vánočního stromu v Otrokovicích bude opět doprovázet charitativní akce, letos pod názvem Otrokovice pomáhají potřebným. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Oblíbená vánoční akce se uskuteční v pátek 30. listopadu na náměstí 3. května před budovou Otrokovické Besedy. „Před deseti lety se k Rozsvěcování vánočního stromu připojila akce Pomáháme potřebným, kdy výtěžek z prodeje občerstvení byl rozdělován nemocným dětem, případně byl určen na budování školského zařízení v súdánské vesničce Wad Ben Naga. Za uplynulých deset let občané Otrokovic vnímají tyto dvě akce jako jednu z příležitostí, kdy se na náměstí sejdou se svými přáteli, koupí si občerstvení a přitom přispějí potřebným," popsal starosta Jaroslav Budek.

V letošním roce se organizátoři vzdali pořádání akce Pomáháme potřebným, dle svých slov z osobních a zdravotních důvodů. Město Otrokovice se rozhodlo s přispěním otrokovické Naděje převzít pořadatelství a pod novým názvem Otrokovice pomáhají potřebným uspořádat veřejnou sbírku, která se uskuteční dvěma formami, jednak prodejem občerstvení při rozsvěcování vánočního stromu a současně formou shromažďování příspěvků na bankovním účtu. „Město Otrokovice vloží jako vstupní kapitál na nákup surovin sto tisíc korun. Času na uspořádání tak rozsáhlé akce není mnoho, a proto doufám, že se tento adventní večer podaří zorganizovat ke spokojenosti návštěvníků," dodal starosta závěrem.

Náměstí v centru města ožije přípravami již v dopoledních hodinách. Jakmile bude uvařena první dávka svařeného vína, budou ugrilovány první kousky masa či uzenin, začne se s prodejem.

Program bude zahájen v 15.00 hodin žesťovým kvintetem, tradičně zde vystoupí žáci otrokovických základních škol a v podvečer zahraje kapela Podjezd. Nebude chybět ani přivítání veřejnosti zástupcem z radnice. Ukončení programu je plánováno na 19.00 hodin. Prodej občerstvení bude ukončen po vyprodání zásob.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam