Muž s velkým fotbalovým srdcem Antonín Parolek poprvé zarmoutil okolí

Antonín Parolek (Foto: Fastav Zlín)Antonín Parolek (Foto: Fastav Zlín)
Antonín Parolek (Foto: Fastav Zlín)
Sport 5. 11. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Jeho úsměv byl příznačný. Jeho nadšení pro zlínský fotbal stejně tak. Pro každého měl dobré slovo, rozdával radost jako normu, samozřejmost. Jeho velké - nejen fotbalové - srdce ale naráz dotlouklo. Tonda Parolek zemřel a své okolí zarmoutil vůbec poprvé...

Ještě mu nebylo sedmdesát. Spolu s Arnoštem Hoškem finišovali při přípravě almanachu ke sto letům zlínského fotbalu v roce 2019. Spoustu z těch zatímních devětadevadesáti věnoval Tonda právě zdejšímu fotbalu.

Jako třeba brzy po rozdělení státu, kdy se stal šéfem klubu a v rozhodně ne lehkých podmínkách první poloviny 90. let minulého století etabloval ševce mezi fotbalovou elitu.

"Právě Toník sem přivedl Petra "Johna" Uličného coby mladého a pak velmi kvalitního trenéra, jeho podpis je na mnoha úspěších zlínského fotbalu," vrací se o čtvrt století zpět kamarád Arnošt Hošek.

Tomu bude Tonda moc chybět, ale stejně tak veliké rodině zlínských fotbalistů.

Mezi fotbalisty měl neuvěřitelné množství dobrých kamarádů, když se šířila zpráva o jeho náhlém odchodu byť provázeném vážným onemocněním, byl každý z nich, velmi dospělých chlapů, hodně naměkko.

S Antonínem Parolkem se přijdou rozloučit tento čtvrtek v 10.30 do obřadní síně zlínského krematoria na Lesním hřbitově.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam