Fakulta logistiky a krizového řízení má novou děkanku

Zuzana Tučková a Petr Sáha (Foto: UTB Zlín)Zuzana Tučková a Petr Sáha (Foto: UTB Zlín)
Zuzana Tučková a Petr Sáha (Foto: UTB Zlín)
Co se děje 7. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Nejmladší fakultu zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB), Fakultu logistiky a krizového řízení se sídlem v Uherském Hradišti, nově řídí Zuzana Tučková, dosavadní proděkanka pro tvůrčí činnost a mezinárodní vztahy. Do funkce ji jmenoval rektor Petr Sáha na základě řádné volby akademického senátu fakulty, serveru Zlin.cz to oznámila Jana Brázdilová z tiskového oddělení UTB.

Ve funkci nahradila Tučková dosavadního děkana Jiřího Dostála, který fakultu úspěšně řídil v uplynulých čtyřech letech. „Mým nejvyšším cílem je samozřejmě absolvent dobře uplatnitelný na trhu práce. Také bych si přála, aby se fakulta stala respektovanou a dlouhodobě stabilní institucí, která je plnohodnotnou součástí zlínské univerzity a má zavedenou strukturu svých studijních programů. Měla by být také vnímána jako významná společenská instituce na Uherskohradišťsku," představila některé ze svých vizí Tučková.

Nová děkanka je se zlínskou univerzitou spjata od svých studií na Fakultě managementu a ekonomiky UTB, kde vystudovala specializaci Podniková ekonomika. Na stejné fakultě v roce 2003 úspěšně složila státní doktorskou zkoušku a absolvovala zde i habilitační řízení v oboru Ekonomika řízení podniku, na jehož základě byla v roce 2013 jmenována docentkou.

Za největší úspěch funkčního období dosavadního děkana Jiřího Dostála lze považovat akreditaci navazujícího magisterského programu, díky kterému má fakulta první absolventy s titulem „Ing." Podařilo se mu také významně zkvalitnit personální strukturu fakulty, zejména akademických pracovníků, a vybudovat odborné laboratoře.

Fakulta logistiky a krizového řízení oslaví v příštím roce 10. výročí svého založení. V současné době má asi 700 posluchačů a 40 zaměstnanců. Svým zaměřením je v České republice unikátní. Nabízí studium v programech orientovaných na oblast ochrany obyvatelstva, krizového řízení a environmentální bezpečnosti.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam