Zlínská radnice upozornila na podvodné e-maily

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 7. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská radnice vydala varování před podvodnými e-maily. Policisté radí na výhružné zprávy vůbec nereagovat, poznamenal Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

V současné době se mezi lidmi šíří vlna výhružných emailů, kdy je po nich požadováno uhrazení určité finanční částky (často ve virtuální měně – Bitcoinech), a to buď za nějaké smyšlené poskytnuté služby, kdy při neuhrazení vyhrožují exekucí a zavedením do centrálního registru dlužníků (faktura za reklamu apod.) nebo pod pohrůžkou zveřejnění nějakých osobních údajů nebo intimních materiálů.

Podle policie však v těchto případech nedošlo k neoprávněnému vniknutí do emailové schránky, odesílatel nemá přístup k osobním datům ani materiálům, jejichž zveřejněním vyhrožuje. Vše je založeno na fikci, na principu hromadně rozesílaných nevyžádaných zpráv (tzv. spam) s cílem zjistit, zda se některý uživatel nechá zmanipulovat a finanční částku zašle.

"V případě takových emailů doporučujeme nikdy nikomu neposílat peníze, ignorovat podobné nevyžádané emaily, na žádné výzvy nereagovat, zprávy ihned mazat, neklikat na žádné odkazy a neotevírat žádné přílohy takových a podobných nevyžádaných zpráv," dodal Fabián.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam