Konečná, přestupovat. Beauguel míří do Plzně

Jean-David Beauguel (Foto: archiv Fastav Zlín)Jean-David Beauguel (Foto: archiv Fastav Zlín)
Jean-David Beauguel (Foto: archiv Fastav Zlín)
Sport 6. 11. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Šeptalo se, dedukovalo se, odhadovalo se. Aneb na každém šprochu pravdy trochu. Šestadvacetiletý francouzský útočník Jean - David Beauguel dokončí podzimní část sezóny ve Zlíně a pak frr...

Zvláště při dlouhodobém zranění plzeňského Krmenčíka není až tak velkým překvapením, že vysoký forvard, střelec (zatím) osmi podzimních gólů ve žlutomodrém dresu chytí laso ze Štruncových sadů. Bude tak následovat na jaře ještě spoluhráče Ubonga Ekpaie, který putoval stejným směrem.

"Podzim ale dohraje u nás, čeká nás ještě pět kol a taky pohár," říká sportovní ředitel zlínského Fastavu Zdeněk Grygera s tím, že by Zlín novým kontraktem mohl Plzni těžko konkurovat.

Beauguel, výborný technik a střelec, mimo hřiště klidný, pohodový kluk, každopádně zaujal a ve Zlíně se vypracoval ma cestu do movitějšího klubu. Pro Zlín ale škoda, v této fazóně je opravdu výborný a zlobí každou obranu.

Typologicky Fastav rozhodně netrpí nedostatkem vysokých útočníků. Poznar, Jakubov, Vyhnal jsou jistě použitelní, na šanci číhají Železník i mladičký Slaměna.

Inu děje se věc, která je (zatím) ve Zlíně běžná. Ti, kteří přerostli výkonností trávník na Letné, míří ke konkurenci. Ale je - li relativně skromný klub, momentálně čtvrtý v nejvyšší soutěži, v něčem jedinečný, pak v dokonalém "látání" odchodů a následném vylepšování výkonnosti.

Kdo si dnes vzpomene, že během krátké doby opustili záložní řadu například Holzer, Vukadinovič, Ekpai či naposledy Traóre. A předtím zase stopeři Jugas s Hájkem i další.

Mimochodem. V neděli čeká zlínského střelce mimořádně zajímavý duel. V dresu Fastavu bude bojovat nejen o zlínský úspěch. Pokud by se povedlo obrat o body Slavii, jistojistě to pomůže i jeho novému klubu z Plzně v předpokládaném jarním boji o titul právě se Slavií...

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam