Valašskomeziříčskou radnici povede i v následujícím období Robert Stržínek

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Politika a ekonomika 7. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zastupitelé Valašského Meziříčí zvolili nové vedení města. V čele města opět usedne Robert Stržínek, první místostarostkou byla zvolena Zdislava Odstrčilová a post druhé místostarostky znovu obhájila Yvona Wojaczková. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Renata Votrubová.

Všichni přítomní zastupitelé už složili slib. Následně zvolili nové radní a schvalovali jednací řád zastupitelstva. Dále také projednávali zásady pro odměňování za výkon funkcí jak v radě a zastupitelstvu města, tak v komisích rady města.

Sedmičlennou radu města doplnil vedle starosty a místostarostek opět Radim Přikryl. Funkci radních budou ve své premiéře zastávat Jindra Mikuláštíková, Tomáš Vašica a Alena Carbolová.

Zastupitelé zřídili v souladu se zákonem o obcích také dva výbory – finanční a kontrolní. Oba výbory budou devítičlenné. Předsedou finančního výboru byl zvolen Tomáš Jelínek. Jméno předsedy kontrolního výboru bude předmětem dalších jednání.

„Toto volební období se chci soustředit na velké investiční akce. Prioritou číslo jedna je pro mě výstavba nové sportovní haly v ulici Palackého. Čeká nás také rekonstrukce náměstí. Rád bych ještě dotáhl do konce opravu venkovního koupaliště. Z bazénové ,díry´, která nám v tuto chvíli hyzdí venkovní prostor, by mohl vzniknout nový relaxační bazén. Kromě toho máme připraveno množství investic zejména v oblasti školství a další revitalizace panelových sídlišť. Práce je před námi spousta," popsal starosta Robert Stržínek, který má na starosti finance a rozpočet města, investice, obchodní společnosti, v nichž má město obchodní podíl a městskou policii.

V nepřítomnosti starosty města jej bude zastupovat první místostarostka Zdislava Odstrčilová, které byly svěřeny kompetence na úseku sportu a volného času, neziskových organizací, sociálních věcí, životního prostředí, osadních výborů a Zdravého města. Místostarostce Yvoně Wojaczkové zůstanou obdobné kompetence jako v minulém volebním období. Starat se bude o oblast školství, dopravy, kultury a památkové péče, územního rozvoje a péče o zeleň.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam