Kraj hodlá podpořit sport částkou 25 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 8. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští zastupitelé schválili významnou podporu pro sport. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Nejen tři programové rámce, jejichž prostřednictvím budou udělovány dotace do sportu ve Zlínském kraji v příštím roce, ale také mimořádné individuální dotace na významné sportovní projekty schválili krajští zastupitelé na základě doporučení krajské rady.

„Těší mě, že zastupitelstvo vyjádřilo podporu tradičnímu programu na jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu, kde pro rok 2019 počítáme s částkou čtyři miliony korun. Dále chceme 16 milionů korun směřovat na činnost a rozvoj mládežnického sportu a rovněž budeme pokračovat v pilotním projektu, který jsme rozběhli letos pod názvem 'Podpora sportu v malých obcích do dvou tisíc obyvatel´ – zde máme vyčleněny tři miliony korun," sdělil radní Miroslav Kašný zodpovědný za mládež a sport.

Kromě těchto 23 milionů pro tři výše uvedené programy také krajští zastupitelé zvedli ruku pro mimořádnou individuální podporu tří velkých projektů v celkovém finančním objemu téměř 2 miliony korun ještě v letošním roce. Tyto projekty totiž nelze podpořit z programových dotací.

„Formou individuálních dotací chceme ještě letos pomoci Valašskému házenkářskému klubu, a to částkou 175 tisíc korun, dále Fotbalovému clubu Zlín částkou jeden milion korun a Sportovnímu klubu biatlonu ve Velkých Karlovicích částkou 700 tisíc korun," uvedl Miroslav Kašný.

Mimořádná dotace pro Valašský házenkářský klub je určena na rozjezd podzimní části extraligové soutěže v házené mužů (zajištění maséra, lékaře i provozu rehabilitace). Dotace pro Fotbalový club Zlín je určena na projekt Osvětlení a konstrukce hrací plochy v areálu Vlastimila Marečka Zlín a dotace pro SKB Velké Karlovice půjde na přípravné fáze pro zimní provoz biatlonového areálu.

Zlínský kraj poskytl v rámci programových podpor za poslední tři roky dotace v objemu 65 milionů korun. Formou individuálních dotací poslal Zlínský kraj do sportu téměř 80 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam