Starostou Vsetína zůstal Jiří Růžička

Foto: MěÚ VsetínFoto: MěÚ Vsetín
Foto: MěÚ Vsetín
Politika a ekonomika 9. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Vsetínským starostou zůstane Jiří Růžička, rozhodli zastupitelé na ustavujícím zastupitelstvu. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Vsetína Alexandra Buršíková. Koalici tvoří KDU-ČSL se STAN a ANO.

Koalice má 11 mandátů z celkových 21 zastupitelů. První místostarostkou se stala lidovecká Simona Hlaváčová, druhým místostarostou Tomáš Pifka ze STAN a třetím místostarostou Pavel Bartoň z ANO. „Starosta Jiří Růžička má na starosti investice, správu majetku, dopravu včetně MHD, finanční řízení, krizové řízení, odbor vnitřní správy a správu Technických služeb města Vsetína,“ vyjmenovala Buršíková.

První místostarostka Simona Hlaváčová, která bude starostu zastupovat v době jeho nepřítomnosti, zodpovídá za sociální a zdravotní oblast, správu bytového fondu a odbor správních agend. Druhý místostarosta Tomáš Pifka má v gesci školství, sport a strategický rozvoj. Třetí místostarosta Pavel Bartoň má na starosti kulturu, volný čas, životní prostředí a cestovní ruch.

Rada má sedm členů, kromě starosty a místostarostů se radními stali Röbert Teleky z KDU-ČSL, Jiří Žůrek ze STAN a Martina Hovořáková z ANO. Kromě toho zastupitelé zvolili předsedkyni finančního výboru, kterou se stala Iveta Táborská z opoziční ODS. Předsedkyní kontrolního výboru bude bývalá krajská radní Taťána Valentová Nersesjan z opoziční ČSSD.

KDU-ČSL má pět zastupitelů, STAN i ANO po třech zastupitelích. V opozici má tři mandáty Koalice pro otevřený Vsetín, po dvou mandátech pak ODS, ČSSD a SPD a jeden mandát získala KSČM.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam