Otrokovice začnou s vánoční výzdobou města

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 9. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – V Otrokovicích začnou v pátek rozmisťovat na sloupy veřejného osvětlení vánoční výzdobu, která bude čítat 80 kusů ozdob. K tomu město ozdobí tři vánoční stromy, řekla serveru Zlin.cz mluvčí městského úřadu Romana Stehlíková.

Rozsvícení vánočního stromu a svátečního osvětlení je v plánu v pátek 30. listopadu. „V letošním roce jsme přikoupili padesát kusů zlatých baněk, které doplní původní stříbrné. Celkem sto kusů zlatých a stříbrných baněk budou rozmístěny na stromě a kolem náměstí 3. května. Náměstí bude už tradičně dominovat vánoční strom,“ informoval Vladimír Plšek, jednatel technických služeb.

Pořízení nových ozdob a opravy stávajících podle něj stály radnici asi 70 tisíc korun. Vánoční strom budou pracovníci technických služeb kácet a poté osazovat na určené místo na náměstí v pondělí 26. listopadu. „Jedná se o stříbrný smrk měřící přibližně osm metrů. Strom v současné době roste na zahradě rodinného domku na Bahňáku,“ uvedl Plšek.

Podle něj už byl strom příliš vysoký. „Proto je nutné ho pokácet. Majitelé se rozhodli věnovat strom k tomuto účelu městu,“ dodal Plšek. Vánoční výzdoba bude v Otrokovicích stejně jako v uplynulých letech do Tří králů, tedy do 6. ledna.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam