Inscenace zlínského divadla Upokojenkyně míří na Grand festival smíchu do Pardubic

Inscenace Upokojenkyně (Foto: Městské divadlo Zlín)Inscenace Upokojenkyně (Foto: Městské divadlo Zlín)
Inscenace Upokojenkyně (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 13. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Současná komedie Upokojenkyně, novinka na repertoáru Městského divadla Zlín, byla vybrána odbornou porotou do hlavního programu na Grand festival smíchu v Pardubicích. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

Upokojenkyně je brilantní komedie z pera Kazimíra Lupince. S nenásilným humorem a lehkostí seznamuje diváka s palčivým problémem současnosti – stářím se všemi jeho strastmi. Jaké to je zapomínat? Na věci, na přátele, na rodinu, na život?

„Máme velkou radost," řekl ředitel divadla a zároveň režisér inscenace Petr Michálek. „Autor mistrně dovede dát přesah odpozorovaným situacím z reálného života. Při psaní čerpal z osobní zkušenosti z návštěv u prarodičů v domově pro seniory. I díky tomu téma stáří podává tak, že se skrz slzy člověk musí smát," doplnil.

Text byl v roce 2015 nominován na Cenu Marka Ravenhilla a doposud zaujal pouze amatérská divadla. Městské divadlo Zlín je první profesionální scénou, která si „troufla" zařadit hru na repertoár. Inscenace nabízí kromě aktuálního tématu s výrazným společenským přesahem také zážitek z živé hudby. Na jevišti herce doprovází zlínská dixielandová kapela Jazzzubs. Zlínské divadlo navíc pořádá po každé repríze na domácím jevišti besedu s odborníky i laiky s hlavním cílem přivést co nejvíce lidí k včasnému testování paměti.

Komedie nabízí krásné herecké příležitosti pro Janu Tomečkovou, Milenu Marcilisovou, Radoslava Šopíka, Zdeňka Lambora, Stanislava Vallu, Kateřinu Liďákovou, Janu Drgovou a další.

Grand festival smíchu se koná 21. – 28. ledna 2019 a je to přehlídka soutěžní. Městské divadlo Zlín se v programu akce neobjeví poprvé. V minulosti v Pardubicích představilo například komedie Dokonalá svatba nebo Ruské loto.

Nejbližší zlínské reprízy Upokojenkyní jsou 28. 11. a 7. a 29. 12.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam