Šok. Koller míří na zlínskou Letnou. Náhrada za Beuaguela na obzoru?

Koller opět v reprezentačním dresu (Foto: Jana Pravdová)Koller opět v reprezentačním dresu (Foto: Jana Pravdová)
Koller opět v reprezentačním dresu (Foto: Jana Pravdová)
Jana Pravdová 16. 11. 2018 | Zdroj: Jana Pravdová

ZLÍN - To už nebude náhoda. Jan Koller, nejlepší střelec novodobé české fotbalové historie, je už podruhé během měsíce ve Zlíně. Oficiálně v roli patrona české reprezentační "devatenáctky", který tu hraje kvalifikaci o EURO v příštím roce...Věci se mají ve skutečnosti asi poněkud jinak.

Koller je totiž na hřišti zlínské Vršavy, otrokovického Baťova i zlínské Letné podezřele často s míčem, v plné parádě, formě jako hrom a fyzicky dokonalém stavu.

Jeho setkání s kolegou z reprezentace v blahých časech prvního desetiletí nového století, kamarádem Zdeňkem Grygerou, dnes ve funkci zlínského sportovního ředitele, také leccos napovídají. Třebaže se oba snaží mlžit.

"Ale ne, bavíme se o holkách, o houbách, o přírodě a tak, fotbal to není téma dne," pravil váhavě s ruměncem ve tváři zlínský elegán, střelec dvou reprezentačních branek. Koller jich mimochodem dal 55.

Zlínu prchá po sezóně do Plzně nejlepší kanonýr Beauguel. Angažmá sotva pětačtyřicetiletého Kollera, který se teprve dostává do nejlepších chlapských let, by nebylo na hrotu ševcovského útoku zase tak velkým překvapením.

"Musím říct, že je ve Zlíně o nás bezchybně postaráno," naznačil nechtě vysoký forvard leccos, co se špitá.

Navíc není žádným tajemstvím, že mu v posledním zlínském přeživším obuvnickém provozu v areálu Svitu firmě BOKOP (Boty - kopačky) vymodelovali kopačky velikosti 48, které mu padly na míru.

Koller by navíc Fastav nevyšel draho, je momentálně téměř volným hráčem, registrován je sice v rodné Smetanově Lhotě v okresním přeboru, a tak by podle tabulek cena neměla převýšit 50 tisíc korun. K tomu by údajně na jih Čech mířilo deset demižonů letošní vynikající slivovice.

Je docela možné, že se populární "Dino" v dresu Zlína objeví ještě do konce roku, v nejoptimističtějším případě už v osmifinále poháru v Olomouci, spíše ale až v jarní části sezóny.

Pokud se mu ve zlínském dresu zadaří, zdaleka není vyloučen ani jeho návrat do reprezentačního dresu. Také výběru trenéra Šilhavého po zranění Krmenčíka chybí kvalitní hroťák.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam