Elektroodpad nejlépe v rámci Zlínského kraje třídí obyvatelé Zlína

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 15. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Druhý ročník soutěže o titul Aktivní obec zná krajské vítěze. Kolektivní systém Asekol jako organizátor celorepublikového projektu na podporu osvěty a sběru drobného elektra v červených kontejnerech rozdal krajská ocenění nejaktivnějším obcím, serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Ve Zlínském kraji zvítězil Zlín. O vítězi rozhodovala celková výtěžnost sběru v červených kontejnerech za dané období a intenzita medializace témat souvisejících s recyklací elektrozařízení v tisku nebo v online médiích. „Při zrodu soutěže jsme vytvářeli taková pravidla, která nebudou zvýhodňovat větší města, kde je kontejnerů více, a naopak diskriminovat malé obce, kde je třeba jen jeden. Proto jsme volili jako jedno z klíčových kritérií výtěžnost v kilogramech na obyvatele," podotkl regionální manažer pro Zlínský kraj Dan Hladilín.

„Ráda bych tímto poděkovala všem občanům Zlína, kteří využívají červené kontejnery, díky kterým nemusejí drobné elektro a baterky odevzdávat až ve sběrném dvoře," doplnila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Třídit obalové odpady je už každodenní samozřejmostí většiny českých domácností, ale třídění elektroodpadu, stejně jako dalších méně zastoupených odpadů, stále zaostává a je třeba intenzivně komunikovat přínosy odevzdávání k recyklaci. Během trvání soutěže Aktivní obec byl u zapojených obcí zaznamenán v průměru 10% nárůst sběru v červených kontejnerech. Finanční odměna spojená s udělením titulu bude darována Domu dětí a mládeže Astra Zlín, který finance využije na realizaci výukových programů se zaměřením na environmentální vzdělávání.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam