Anonym ohlásil bombu v otrokovickém Barumu, policie ho brzy vypátrala

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 18. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Pouze několik desítek minut trvalo kriminalistům z Otrokovic odhalení pachatele výhružného telefonátu, v němž oznámil, že v otrokovickém Barumu je bomba. Vzhledem k tomu, že už se recidivista stejného trestného činu před několika lety dopustil, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Anonym zavolal na linku 112 krátce před desátou hodinou dopoledne s tím, že v otrokovickém Barumu je umístěna bomba. Na místo okamžitě vyrazily všechny dostupné hlídky policistů včetně psovoda se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Operační důstojník informoval vedení firmy, které okamžitě přijalo vlastní bezpečnostní opatření. "V podniku v té době pracovalo více než tisíc zaměstnanců, proto bylo nutné zvážit všechna rizika a nic nepodcenit," konstatovala Kozumplíková.

Policisté na místě zapáskovali bezprostřední okolí firmy, aby zamezili vstupu dalším osobám. Velitel zásahu rozhodl v první fázi o evakuaci prostor veřejnosti přístupných, aby v nich bylo možné využít psa na vyhledávání výbušnin a vyloučit jakékoli riziko. "Ve spolupráci s vedením firmy začali policisté vykonávat dané bezpečnostní úkony, ale po pár minutách přišla pozitivní informace od vyšetřovatelů, kteří se po celou dobu od oznámení intenzivně snažili odhalit pachatele. Čtyřicetiletého, šestkrát trestaného muže, který měl telefonát na svědomí, zadrželi přímo v Otrokovicích," podotkla Kozumplíková.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Kriminalisté budou zjišťovat rozsah škod souvisejících s výhružným telefonátem a opatřeními, která bylo nutné provést.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam