Dva muže a jednu ženu z Holešova policie obvinila z výroby a distribuce pervitinu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Dva muži a jedna žena z Holešova skončili v rukou policie kvůli výrobě a distribuci pervitinu. Dvojice mužů putovala do vazby, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Trojici už kroměřížští kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Všem hrozí několikaleté vězení.

"Třiadvacetiletá žena a muži ve věku třicet a třiačtyřicet let nejméně od dubna letošního roku doposud vyráběli psychotropní látku pervitin. Drogu pak užívali pro vlastní potřebu a také ji distribuovali a prodávali jiným osobám. Ženě a staršímu z mužů za tuto trestnou činnost nyní hrozí až pětileté vězení, třicetiletému muži pak až desetileté. Ten totiž obdobnou trestnou činnost páchal již v minulosti a byl za ni i odsouzen," upřesnila Kyšnerová.

Dopadení pachatelů předcházelo dlouhodobé a náročné šetření kriminalistů. "Provedli jsme domovní prohlídky, při kterých jsme objevili materiál potřebný pro výrobu drogy a také jsme všechny tři dnes již obviněné zadrželi. Na základě rozhodnutí soudu skončili oba muži ve vazební věznici, žena je vyšetřována na svobodě a je pod dohledem probačního a mediačního pracovníka," dodala policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam