Olina: s chlastem je konec, vracím se do práce

Olina byla darovat krev z ušního lalůčku (Foto: Zlin.cz)Olina byla darovat krev z ušního lalůčku (Foto: Zlin.cz)
Olina byla darovat krev z ušního lalůčku (Foto: Zlin.cz)
Jana Pravdová 13. 12. 2018 | Zdroj: Jana Pravdová

ZLÍN - To nejlepší na konec. Blíží se poslední dny roku, a to, co se děje se zlínskou dnes už bývalou výtržnicí Oldřiškou Golhovou zvanou Olina, je opravdu skvělá zpráva. Splnila, co slíbila, když se v létě potřetí tentokrát po čtrnácti měsících vracela z míst, kde se spává za zamřížovaným oknem.

Od 24. července letošního roku je bývalá zdravotní sestra opět na svobodě. A vypadá to, že do pekla alkoholu a ostudných scén před kamerami v centru města už opravdu nikdy nezabředne.

"Na cele nás bylo šest, včetně jedné vražedkyně, já jsem ve Světlé nad Sázavou začala pracovat. Nejdříve jsem vyšívala, pak jsem pomáhala i jinde třeba v knihovně. Přečetla jsem celou bibli, Starý i Nový zákon, taky Marxův Kapitál a Foglarovy Dívky ze Slunného údolí. V těch publikacích je tolik moudra a lidskosti, že už když jsem opustila brány věznice, měla jsem jasno. Už nikdy zpět a vrátit lidem i sobě, co se ještě vrátit dá," zpovídala se před pár dny serveru Zlin.cz polepšená žena.

Teď má jasno. Začíná pracovat, jen se ještě rozhoduje, jakou profesi si vybere.

"Mám nabídku vést jako provozní nový podnik, restauraci U rozverné Oliny, kde by se zásadně nepodával alkohol, zato by se štamgasti i náhodní hosté dočkali lehce erotických tanečních vystoupení v mé choreografii," vypráví sametově položeným hlasem ve vůni drahého parfému.

Jsou ale i jiné možnosti.

"Projevili o mne zájem u zlínské Městské policie. Mají málo děvčat, já jsem zvyklá hodně chodit ulicemi, takže by to nebylo v hlídce špatné, už teď se o mne perou budoucí kolegové."

Tuto zprávu se ale Zlin.cz nepodařilo ověřit, mluvčí Městské policie Pavel Janík se při dotazu na tuto záležitost vyvrátil, tvrzení tudíž nevyvrátil a je v pracovní neschopnosti.

"Třetí věc pak je," pokračuje Olina, "že jsem dostala nabídku kurátorky a zástupkyně ředitelky v nově zřízené zlínské instituci Drogy a chlast - životní past. Mám bohaté zkušenosti, které bych teď uplatnila při pomoci podobně postiženým, jako jsem byla já," vypráví žena, která vypadá na první pohled nejen odhodlaně, ale hlavně čím dál lépe fyzicky.

Kdysi zlobivé dítě zlínské ulice se zamýšlí i nad dalším životem. Na chodníku je často vidět v mužském doprovodu, což vyvolává úvahy o tom, jestli se zlínská radnice či spíše kostel nedočkají další svatby.

"Tak to jste vedle. S Michalem se určitě brát nebudeme, je mladý a je to jen kamarád. Ale lásku hledám, bez ní se například na Vánoce žít nedá. Už mám přeci jen roky a tak pokud by se mi ozval solidní muž se solidním kontem, nejsem vůbec proti," dívá se polepšená Olina do roku 2019.

Nyní se podílí také na akci Daruj krev z ucha, posílíš jiného ducha.

"Zrovna jsem byla na odběru. Ještě jako zdravotní sestra si pamatuji, že pár kapek krve člověka, který prošel peklem alkoholismu, ale je už čistý, dokáže při drobné transfúzi posunout vyhlídky závislých lidí hodně k úplnému zbavení se démonických alkoholových stavů," loučí se už téměř světice.

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam