Zámecké kluziště v Holešově má rekordní návštěvnost

Foto: MKS HolešovFoto: MKS Holešov
Foto: MKS Holešov
Co se děje 5. 1. 2019 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Zámecké kluziště v Holešově se stalo vyhledávanou atrakcí regionu. Během vánočních svátků a prvních dnů v novém roce sem zavítalo rekordních 1 700 lidí, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Na zámecké kluziště se sjíždějí lidé z celého Zlínského kraje a své fanoušky má holešovská zámecká plocha dokonce v Brně. Se čtyřicetikorunovým vstupným za dospělého a dvacetikorunovým za dítě se totiž stává konkurencí i pro vzdálenější městské stadiony.

„Návštěvnost je skutečně velká, až rekordní. Lidé bruslili na Štědrý den, o vánočních svátcích, na Silvestra i na Nový rok. Velmi mnoho lidí přišlo i mezi svátky," řekla Miroslava Polášková, která obsluhuje pokladnu.

Městu Holešov a jeho technickým službám se tentokrát kluziště podařilo zprovoznit už před Vánocemi. V atraktivním prostředí zámecké zahrady se bruslí už od 22. prosince a je otevřeno denně. Mobilní plocha, která poskytuje skutečný led, je k dispozici také amatérským hokejistům a školám. Město Holešov přitom plánuje, že bruslit se bude až do začátku března.

Jak uvedl starosta města Rudolf Seifert, radnice za pronájem plochy zaplatí zhruba půldruhého milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam