Výjimečné koncerty

Ilustrační foto (Foto: FBM)Ilustrační foto (Foto: FBM)
Ilustrační foto (Foto: FBM)
Okno do kraje 5. 1. 2019 | Zdroj: Redakce

ZLÍN - Na začátek roku 2019 připravila Filharmonie Bohuslava Martinů pestrou nabídku zajímavých koncertů, v rámci nichž se orchestr představí společně s předními umělci svého oboru. 

Z bohaté palety lednových produkcí zasluhuje pozornost v prvé řadě hudebně-taneční projekt Na plese Rakouska-Uherska (16. ledna v Kongresovém centru Zlín), který v průběhu nadcházející plesové sezony pomyslně přenese návštěvníky do prostředí elegantních bálů. Pořad připravovaný ve spolupráci s Tanečním souborem Hradišťan přinese několik skladeb, typických pro jednotlivé části bývalé rakouské monarchie, jako např. českou polku, vídeňský valčík, uherskou rapsodii, valašský odzemek aj.

Naprosto mimořádné dílo pak zazní ve Zlíně 24. ledna, kdy filharmonikové uvedou ve světové premiéře unikátní skladbu Zlínské linie, která prostřednictvím hudby pozoruhodným způsobem reflektuje obuvnickou minulost města Zlína a zejména specifika zdejší architektury.

Vstupenky na všechny koncerty jsou k dispozici na webových stránkách filharmonie www.filharmonie-zlin.cz, případně na pokladně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam