Charitativní akce se opět vydařila, prodalo se 1814 vánočních růží

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 12. 1. 2019 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Hned 1814 vánoční růží se podařilo prodat ve Zlíně v rámci prosincového charitativního projektu Vánoční hvězda. Výtěžek akce, kterou opět podpořilo město Zlín, pomůže v léčbě onkologicky nemocných dětí, uvedl pro server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Vánoční hvězda se uskutečnila už po jednadvacáté, pořadatelem bylo Sdružení Šance. Vánoční růže se prodávaly kromě Zlína i na dalších místech Zlínska a také na Uherskohradišťsku. „Celkem jsme prodali 7 556 růží. Všem děkujeme za podporu. Získané finanční prostředky, a jde o částku převyšující 400 tisíc korun, budou věnovány na rekondiční pobyty léčených a vyléčených dětí a dále na zlepšení nemocničního prostředí tak, aby dlouhodobě hospitalizovaným malým pacientům připomínalo kousek domova," sdělila Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce v regionu.

Město Zlín podporuje Vánoční hvězdu dlouhodobě. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. "Je skvělé, že se i další ročník vydařil. Jde o konkrétní pomoc konkrétním malým pacientům. Mám velkou radost z toho, že se tolik lidí rozhodlo pomoci a všem za to děkuji," vzkázal primátor Jiří Korec.

Kromě Vánoční hvězdy podporují město Zlín a jeho představitelé i celou řadu dalších akcí, jejichž smyslem je pomáhat potřebným. Patří mezi ně například charitativní cyklotour Na kole dětem, Den pro Zuzanku, Rally Ice Tour nebo Život je dar.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam