Zlatý Zamrzlík: kolik sněhu a mrazu vydržíte?

Foto: Jana PravdováFoto: Jana Pravdová
Foto: Jana Pravdová
Jana Pravdová 15. 1. 2019 | Zdroj: Jana Pravdová

ZLÍN - Sníh, led, podmínky vpravdě zimní. Letošní zima má šmrnc a nikdo si nemůže stýskat, že neumí nabídnout opravdovou tvář, tak, jak ji známe z vyprávění našich předků. Není divu, že vedle sáňkování, bobování či stavění sněhuláků ožívají i hry, které už málem upadly v zapomnění. Teď mají Zlíňané i jejich hosté za sebou první kolo zápolení "O zlatého Zamrzlíka."

Jde o jednu z interaktivních her, ve které mají především mladí lidé, ale pozor, věkově nejsou účastníci omezeni, prokázat odolnost proti alkoholu a stejně tak proti chladu. Kdo vydrží podle speciálního koeficientu nejdéle, stává se nositelem titulu Zamrzlík. A jde o docela zajímavé ceny, které věnuje společnost Frost na kost a.s zabývající se výrobou chlazených jídel a nápojů.

"Prvního kola soutěže, kterou hrávali už mladí Baťovi muži v časech První republiky a často se stávala inspirací například pro opravdové hochy od Ledové řeky Jaroslava Foglara, se při obnovené premiéře ve Zlíně zúčastnilo 77 vyvolených, kteří prošli výběrovým kolem a testem odolnosti v luhačovické kryokomoře," nastínil regule mluvčí soutěže David Mráz ze zmíněné pořadatelské a sponzorské organizace.

Na startu se sešlo jedenáct sedmičlenných družstev z celé republiky, po zdolání sedmi panáků nealkoslivovice se soutěžilo v sekání ledu, stavění sněhuláků, polévání ledovou vodou, pobytu ve speciálním iglů, budování ledových soch a bruslení v trenýrkách. 

Vyvrcholením pak bylo přespání pod širákem na sněhu, přičemž spánek musel být nejméně čtyřhodinový samozřejmě bez použití spacích pytlů.

Výsledky byly velmi těsné, zlatého Zamrzlíka a také speciální cenu zlatou termofolii si nakonec odnesl tým Lední borci z jihomoravské Lednice. Jejich kapitán Ivan Mrazík vydržel na ledu a sněhu šest hodin.

Další díl soutěže, která si získává stále větší oblibu, se uskuteční na Štěrkovišti v Otrokovicích příští víkend, favoritům tentokrát chtějí zkřížit plány místní otužilci.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam