Piráti šli ke dnu. Chomutov – Zlín 1:4

CHOMUTOV - Dlouhá cesta se vyplatila. V extralize se hraje o každičký bodík, Berani jsou pořád až jedenáctí a tak se tři body z Chomutova věru hodí. Zlínští je získali po zásluze a s přehledem.

Vyšel jim totiž na jedničku úvod zápasu, který byl pro oba týmy hodně důležitý. Sedláček se zachoval jako zkušený mazák, když si po 64 vteřinách hry domácího brankáře Peterse opravdu pěkně vychutnal.

A netrvalo to dlouho, v 6. minutě už Kanaďan kapituloval podruhé. Chvíli zaváhal při Okálově střele a Honejsek se konečně probral ze střeleckého maxipůstu.

Kostky byly vrženy, vzmach domácích se nekonal a během dvou minut ve střední pasáži zápasu je Berani úplně dorazili.

V pořadí třetí gólovou radost připravil efektním zakončením Šlahař.

A když ve 32. minutě našel Honejsek u tyče Hermana, bylo takříkajíc vymalováno a pod Krušnými horami domácím pěkně krušno.

To, že Duda snížil na konečných 1:4 asi nejvíce trápilo jinak už zase velmi spolehlivého Kašíka ve zlínské kleci. Však si také proškrábal v zamyšlení bez přilby a obličejového krytu před kamerou vlasy tak důkladně, až to vyvolalo úsměv.

O čempak asi přemýšlel? Že by o čistém kontu, které mu veterán pokazil, a které může v neděli oprášit proti střelcům z Mladé Boleslavi?

Hraje se od půl čtvrté odpoledne ve Zlíně. A protože ve 36. kole získávali všichni blízcí soupeři Zlína z Litvínova, Olomouce i Sparty, bude mít zápas opravdu značnou důležitost.