Buďte při pořizování bazénu chytřejší a vyvarujte se chyb

Komerční sdělení 23. 1. 2019 | Zdroj: Marek Foršt

Láká vás vidina bazénu na zahradě? Aby ne, zlínský kraj ke koupání v teplém počasí přímo vybízí. Stále sháníte na internetu informace, ale ještě jste se finálně nerozhodli, jaký typ bazénu vyberete? My vám dáme pár tipů, jak postupovat, aby se z vytouženého nákupu nestala časem předražená záležitost bez užitku.

Je lepší zapuštěný nebo nadzemní bazén?

Jestli vybíráte bazén, určitě vás jako první napadlo, zda bude lepší zapuštěná nebo nadzemní varianta. Zapuštěné bazény jsou nádherné, ale mají hned několik nevýhod. Tou hlavní je cena. Bazén v zemi vás totiž vyjde na desítky i stovky tisíc korun. Není to rozhodně levná záležitost a jak jednou vyhloubíte jámu na zahradě, bazén tam zůstane po celý rok. V zimě tak budete obcházet něco, co mimo sezónu nevyužíváte. Dobře si proto výběr rozmyslete, abyste nakonec nebyli naštvaní.

I nadzemní bazén může vypadat luxusně

Možná teď namítnete, že zapuštěný bazén vypadá líp než „nafukovačky“. Pravdou ale je, že nadzemních bazénů je velké množství. Od nafukovacích variant až po luxusně vypadající kousky s pevnou konstrukcí. Záleží tak jen na vás, jakému typu dáte zelenou. Příslušenství budete řešit u všech variant stejné. Nadzemní bazén vás ale se vším všudy vyjde mnohem levněji. Srovnání jednotlivých prodejců naleznete v článku, který detailně pojednává o tom, kde si nadzemní bazén koupit.

Nadzemní nafukovací bazén na zimu srolujete a uskladníte

Jak už jsme psali výše, zapuštěný bazén vám na zahradě zůstane po celý rok, přestože ho minimálně půl roku nebudete vůbec využívat. Nadzemní nafukovací bazény mají oproti tomu jednu velkou výhodu, po sezóně je jednoduše srolujete, uklidíte na suché místo a máte klid. Během zimy výrobci doporučují pouze párkrát bazén přeložit jiným způsobem, aby se na plastu nevytvořily sklady.

Jak docílíte teplejší vody v bazénu?

Jakmile začne koupací sezóna, můžete bazén vytáhnout opět na zahradu. Abyste docílili co nejdelší koupací sezóny, najděte si na pozemku místo, kam svítí sluníčko co nejdéle. V kombinaci se solární plachtou tak zajistíte, že se voda sama ohřeje. Zlínský kraj má tu výhodu, že je zde v sezóně obvykle trochu tepleji než v jiných koutech republiky, a teplejší vodu tak získáte snadno.
Celé zprovoznění bazénu po zimě vám zabere maximálně 30-60 minut.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam