Jarní prázdniny? Přijďte s dětmi do muzea!

Ilustrační foto (Foto: region Valašsko)Ilustrační foto (Foto: region Valašsko)
Ilustrační foto (Foto: region Valašsko)
Okno do kraje 8. 2. 2019 | Zdroj: Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ - Za zábavou během jarních prázdnin nemusíte s dětmi daleko. Atraktivní program připravila také muzea Zlínského kraje.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

  • V době jarních prázdnin muzeum uspořádá v hlavní budově setkání rodičů a dětí. Třídenní tvořivý program uvítají tvořivé děti i ty, které se doma nudí, ale přesvědčí své rodiče, aby společně zamířili do muzea. Během programu, který začíná v 9.00 a končí v 15.00 hodin, proběhne symbolické loučení se zimou. „Bude se vyhlížet příchod jara, ale hlavně se budeme všichni připravovat na fašankové veselí. Na každý den máme připravený jiný druh tvoření.

  • V úterý 26. února na děti čeká výroba ponožkového zvířátka (ponožku si každý donese z domu). Ve středu si vytvoříme chňapku na smažení koblížků a ve čtvrtek si vyrobíme barevné girlandy a fašankové masky,“ popsala lektorka Petra Tománková. V rámci ceny vstupného (dítě 40 Kč a dospělý 60 Kč) je zahrnuta prohlídka výstav. Více na www.slovackemuzeum.cz.

Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně

  • Od 26. února do 1. března muzeum pořádá na zámku a ve hvězdárně ve Vsetíně akci Jarní prázdniny s muzeem. Program začíná od 10 hodin a bude probíhat ve čtyřech vzájemně navazujících cyklech. Malí i velcí návštěvníci si mohou nejprve zajít na zámek, kde je čeká spousta tvoření zaměřeného na masopust a drátování, zábavné hry a další aktivity. Ze zámku pak zamíří rovnou na hvězdárnu. Tady pro ně bude připraveno pozorování Slunce, prohlídka meteorologické stanice ČHMÚ, atraktivní 3D projekce či fyzikální pokusy se světlem nebo vakuem. „Příchozí si mohou projít některé prostory zámku včetně vyhlídky na věži,“ pozval za organizátory Jan Husák. Více na www.muzeumvalassko.cz.

Muzeum Kroměřížska, Velké náměstí v Kroměříži

  • Dětské odpoledne s českými panovníky je název akce, která se uskuteční v úterý 26. února od 14.00 hodin. Bude probíhat v prostorách Malé galerie, kde budou k vidění díla malířky Jarmily Haldové. Vystaveno bude kolem sta barevných dřevořezů českých panovníků a panovnic od Přemyslovců po Habsburky. Děti si budou moci vyzkoušet historické kostýmy a vyfotografovat se v nich. Mohou se těšit na zábavné hry a soutěže, skládačky a další. I v ostatní dny bude pro děti připraven program a dílničky. Více na www.muzeum-km.cz.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

  • Oddělení muzejní pedagogiky připravilo pro děti program s tvořivými prvky: Proveď! Procvič! Opakuj! Uskuteční se ve středu 27. února v čase 10.00–12.00 a 14.00–16.00 hodin s mottem: „O prázdninách do školy? Proč ne!“. Zažijte moderní vyučování na zlínské pokusné škole podobně jako žáčci asi před 80 lety. Během programu se dozvíte, co se děti tenkrát učily, čekají na vás tvořivé i pohybové aktivity a vyzkoušíte si úkoly z dobových učebnic. Cílová skupina: děti 6–13 let. Vstupné jako do výstavy. Více na www.muzeum-zlin.cz a www.14-15.cz.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam