Značka Bugatti oslaví 110 let od svého založení výstavou historických vozů v Galerii Vaňkovka

Zdroj: Archiv VaňkovkaZdroj: Archiv Vaňkovka
Zdroj: Archiv Vaňkovka
Komerční sdělení 11. 2. 2019 | Zdroj: Galerie Vaňkovka Brno

Až do 22. února můžete ve Vaňkovce navštívit výstavu Žijeme Bugatti, na které se představí 18 historických vozů této legendární značky.

Výstava postupně navštíví hned 4 evropská města – Brno, Prahu, Bratislavu a Katowice. „Povedlo se nám dostat mezi pouhou čtveřici měst ve střední Evropě, kde se tato výstava bude konat. Ještě více nás pak těší, že Galerie Vaňkovka bude vůbec první zastávkou tohoto turné, všechny historické vozy na jednom místě si tak budou moci návštěvníci poprvé prohlédnout právě zde,“ uvedl ředitel Galerie Vaňkovka Jan Borůvka. K vidění bude 18 historických vozů značky včetně některých raritních modelů.

Jedním z nejzajímavějších bude Bugatti 13 z roku 1911, historicky třetí nejstarší automobil nesoucí právě značku Bugatti. Exkluzivním exponátem bude i Bugatti 37 A La Mouche, jediný vyrobený model s touto karoserií na světě. Jeho podvozek byl vyroben v roce 1926, v roce 1927 pak dostal unikátní karosérii od společnosti Milion–Guiet. Navrhl ji Jean Antoine Augustin de Vizcaya, který si ji následně nechal patentovat. Prvním majitelem vozu byl přitom brazilský velvyslanec v Paříži hrabě de Souza Dantas.

Na výstavě nebude chybět ani model 35 A, se kterým se proháněla nejslavnější česká automobilová závodnice Eliška Junková. Před téměř sto lety se zúčastňovala nejprestižnějších závodů své doby, například v roce 1928 jela závod Targa Florio s takovými legendami jako Louis Chiron či Alfieri Maserati. Výraznou českou stopu pak ponese i Bugatti T40 Tomáš, jehož karoserie byla vyrobena v karosárně Antonína Tomáše na pražském Žižkově.

Těšit se můžete i na doprovodný program. O víkendu 16.-17. února se můžete vyfotit v jednom z vybraných modelů Bugatti a zároveň soutěžit o krásnou cenu – zájezd do Automobil Museum ve francouzském městě Mulhouse včetně ubytování a nových pneumatik značky Pirelli. K vidění budou i ukázky z historie legendárních kalendářů Pirelli. A pokud vše půjde hladce, přijede i jedno velké překvapení.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam