Základní škola Oskol oslaví 40 let od svého otevření

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 14. 2. 2019 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Základní škola Oskol Kroměříž slaví v tomto školním roce 40 let od svého otevření. Hlavní akce oslav se uskuteční v sobotu 16. února, kdy ZŠ Oskol pořádá den otevřených dveří, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Školou prošlo několik generací dětí, ale stále zde přetrvává to základní – klima přátelské a vstřícné školy, která dokáže reagovat na potřeby dětí," uvedla ředitelka Hana Ginterová.

Brány školy se v sobotu otevřou v 9.00 hodin a den otevřených dveří potrvá až do 13.00 hodin. V 10.00 se uskuteční v hudebně školy setkání s bývalými zaměstnanci. „Máme avizováno, že se jich za námi řada chystá a těšíme se na ně, stejně jako na bývalé žáky a jejich rodinné příslušníky," dodala Ginterová. Pro děti budou připravené tvořivé dílny, lidé si kromě prostor školy budou moci prohlédnout i výstavu fotografií nebo historických pomůcek, které sloužily k výuce.

Škola vydala k 40. výročí také almanach, kde lidé najdou příspěvky pamětníků, fotografie z historie i současnosti a také statistické údaje. Například v prvním školním roce působilo na ZŠ Oskol 26 učitelů, šest vychovatelek a osm správních zaměstnanců. Nyní má škola 70 zaměstnanců, z nichž je pět desítek pedagogů.

ZŠ Oskol momentálně navštěvuje téměř 600 dětí. Na prvním stupni má 17 tříd a na druhém stupni je tříd 12. Škola měla dosud pouze čtyři ředitele. „Svědčí to o stabilitě, a to nejen na nejvyšší pozici. Máme také stabilní a kvalitní sestavu pedagogů," doplnila Ginterová. ZŠ Oskol vyniká i díky svým sportovním třídám. Její žáci loni například počtvrté v řadě ovládli republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

„Naše děti jsou ale úspěšné také v atletice, florbalu či v přespolním běhu," dodala Ginterová. V ZŠ Oskol je také třída Montessori. „Je to ve státní škole rarita. Momentálně máme Montessori třídu v prvním až čtvrtém ročníku, zájem o ni je obrovský. Naplňuje potřeby rodin a dětí, kterým výuka v tomto režimu vyhovuje," uzavřela ředitelka ZŠ Oskol.

ZŠ Oskol působí ve čtyři desítky let starém areálu, který je ale opravený a moderně vybavený, a to včetně odborných učeben chemie, fyziky, cizích jazyků, výtvarné a hudební výchovy i dílen kovo a dřevo. Škola má i venkovní moderní sportovní areál a mobilní dopravní hřiště. Letos by se navíc ZŠ Oskol měla stát bezbariérovou, a to díky projektu Škola pro všechny, věda hrou, jehož cílem je modernizace některých základních škol v Kroměříži.

Oslavy 40. výročí školy dnem otevřených dveří nekončí. V sobotu 16. února večer se v prostorách Střední školy hotelové a služeb Kroměříž v Pavlákově ulici uskuteční společenský ples ZŠ Oskol. Od 20. února pak bude ve foyer Knihovny Kroměřížska otevřena výstava, která mapuje všechny oblasti činnosti ZŠ Oskol.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam