Odchod se vztyčenou hlavou. Berani končí před branami čtvrtfinále

MLADÁ BOLESLAV - Vedli, ale pak padli. A porážka 1:4 v Mladé Boleslavi  dovršená při power play exzlínským Davidem Šťastným, ukončila vyrovnanou sérii předkola play off hokejové extraligy. Dál mohl jen jeden, jsou to Mladoboleslavští, když sérii vyhráli 3:2 na zápasy.

Zlínští se ujali vedení Okálem, vyhráli první třetinu, jenže si nepohlídali začátek té druhé, což bylo klíčové. Radim Zohorna rozjásal boleslavský zimák a pak už to šlo s Berany přes jejich řadu šancí prostě z kopce.

Do konce druhé třetiny otočili domácí Dlapou.

Ve třetí pak skóroval Žejdl a zlínský zmar dovršil Šťastný.

Sezónu tak končí svěřenci trenéra Svobody tak jako loni, vypadli v předkole play off. K výraznému úspěchu bylo daleko, k bojům o záchranu také.

Před kádrem, který ve Zlíně momentálně hraje, je třeba smeknout, vize před sezónou mezi fandy moc optimistické nebyly.

Zlín vyhrál 22 utkání základní části v normální hrací době, stejný počet po šedesáti minutách prohrál. Třikrát vyhrál po prodloužení či v nájezdech, pětkrát to bylo naopak. Po základní části obsadil reálné deváté místo.

Tedy společně s vyrovnanou ale neúspěšnou snahou o čtvrtfinále v předkole slušná sezóna. Nic víc, nic méně.

Zlín patří do extraligy, v této konstelaci ale jistě ne k favoritům na medaile.