Zlínské stigma – olomoucká Sigma. Ševci prohráli 0:2

ZLÍN - Stalo se to, co řada expertů očekávala. Olomoucká Sigma si z utkání 26. kola nejvyšší fotbalové soutěže odváží ze Zlína všechny tři body. Vlastně docela v poklidu si došla pro výhru 2:0, pomohla si v tabulce a Zlín sesadila z elitní šestky. Zlíňané na Olomoucké poslední dobou opravdu neumějí.

Zase příliš mnoho toho Hanáci nepotřebovali.

Ve 40. minutě jim stačila efektní koncovka volného Yunise a v nastavení pak důraz Lalkoviče, který obehrál Bača a z těžkého úhlu pak opakovanou střelou pokořil domácího brankáře Rakovana.

Domácí měli více náznaků jen v první půli, do karet jim měla nahrát chvíle, kdy se už po deseti minutách zranil stoper Beneš, jenže ani to roli nehrálo.

Rána Bartošáka do břevna se líbila, ale vlastně v tu chvíli více šťastnějším hostům.

Zlíňané nastoupili bez potrestaného střelce Poznara a jeho důraz prostě chyběl. Hra na jednoho útočníka je zpropadeně málo, ty tam jsou časy, kdy koncem léta Ševci hráli pohledný a gólově efektivní fotbal.

Los je poměrně těžký, čekají třeba obě pražská „S“ a tak návrat do horní šestky se při současné konstelaci jako zrovna reálný nejeví.

Fastav Zlín – Sigma Olomouc 0:2.