Památky ve Zlínském kraji chystají velikonoční programy

Ilustrační foto: Zlin.czIlustrační foto: Zlin.cz
Ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 19. 4. 2019 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Památky už na konci března otevřely své brány a nyní zvou na velikonoční prohlídky a programy. Ve Zlínském kraji mohou lidé zavítat na hrad Buchlov, zámek Buchlovice nebo na zámek ve Vizovicích, serveru Zlin.cz to uvedla za Národní památkový ústav v Kroměříži Dagmar Šnajdarová.

Velikonoční hrad Buchlov uvítá návštěvníky v neděli 21. dubna a v pondělí 22. dubna. Po oba dny jsou připraveny dětské dílničky. Lidé si užijí pletení pomlázek či ukázky malování velikonočních kraslic starými technikami. "Prohlídková trasa bude doplněna velikonočními dekoracemi. V neděli mohou návštěvníci sledovat tradiční stloukání másla Tetek z Ježova a k tomu bude hrát cimbálová muzika Oskoruša. V pondělí bude na programu vystoupení skupiny scénického šermu Taurus a taneční představení skupiny Porta Temporis," doplnila Šnajdarová.

Zámek Buchlovice pro změnu láká na barvy a vůně rozmanitých tulipánů. Od 19. do 22. dubna ozdobí interiéry zámku květinové dekorace nejen z tulipánů. A v sala terreně zámku uvidí lidé velkou výstavu řezaných tulipánů několika desítek odrůd.

I zámek Vizovice bude oděn ve velikonočním hávu a jeho interiéry budou od 19. do 22. dubna zkrášleny tradičními velikonočními dekoracemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam