Na zlínské hřiště v ulici Zálešná se po letech vrátí letadlo

Junkers ve kterém létal Tomáš Baťa (Foto: soukromá sbírka)Junkers ve kterém létal Tomáš Baťa (Foto: soukromá sbírka)
Junkers ve kterém létal Tomáš Baťa (Foto: soukromá sbírka)
Co se děje 2. 5. 2019 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Roky tvořilo zajímavou atrakci na dětském hřišti ve zlínské ulici Zálešná letadlo, které pak s ohledem na jeho špatný stav bylo odstraněno. Teď se letadlo na hřiště opět vrátí, serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Stavební práce na rekonstrukci hřiště ve zlínské části Zálešná začaly v dubnu. Hřiště se nachází v zastavěném území rodinných baťových domků v památkové zóně. Na hřišti byly dosud dva nevyhovující herní prvky a dvě lavičky.

"Rekonstrukce hřiště byla nezbytná z důvodu požadavku obyvatel na jeho opětovné využívání pro děti předškolního a školního věku. Nové hřiště vychází z našeho požadavku umístit na hřiště herní prvek letadlo, které na hřišti v minulosti bylo," uvedl Ivo Divoký, vedoucí Odboru městské zeleně.

Přístup na hřiště bude ze stávajícího chodníku z třídy 2. května. Chodník na ploše hřiště bude ve tvaru křivky z litého škrábaného betonu. Podél chodníku je plánováno rozmístění několika laviček. Na hřišti se nachází dvě hrací plochy tvořené drobným kamenivem. Dominantními herními prvky se stane letadlo, věž a houpací krabice. Počítá se i s umístěním pítka. V ploše hřiště bude vysázeno pět nových stromů a několik půdopokryvných keřů.

Předpokládaný termín dokončení je konec července tohoto roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam