Požár kuchyně na Jižních Svazích ve Zlíně zaměstnal dvě jednotky hasičů

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 15. 5. 2019 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍN - Včera v 19:18 hodin přijali hasiči informaci o požáru v jednom z bytů prvního segmentu na Jižních Svazích ve Zlíně. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal jednotku profesionálních hasičů se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem, a také posilovou jednotku hasičů města Zlína.

Jak bylo na místě zjištěno, v jedenáctém patře došlo v jednom z bytů k požáru digestoře a části kuchyňské linky. Před příjezdem jednotek se požár pokusili hasit majitelé a také hlídka policie, která použila práškové hasicí přístroje. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření požáru mimo prostor kuchyně a bylo tak zabráněno dalším nemalým škodám.

Hasiči provedli likvidaci požáru a poskytli majitelům předlékařskou pomoc. Velitel zásahu si na místo okamžitě povolal také posádku zdravotnické záchranné služby, která si následně jednu osobu odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice.

Po kontrole prostor termokamerou a jejich odvětrání byl zásah na místě ukončen a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny. Podle informací vyšetřovatele hasičů je přesná příčina vzniku události i výše způsobených škod prozatím předmětem dalšího šetření.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam