5 tipů, jak si užít dovolenou na maximum

Zdroj: Pixabay.comZdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com
Komerční sdělení 21. 5. 2019 | Zdroj: Tereza Urbanová

Léto se blíží a s ním i dovolené nejen u moře. Ať už se rozhodnete pro běžné destinace jako je Chorvatsko či Bulharsko, nebo vycestujete někam dál, například do Karibiku, máme pro vás 5 tipů, díky kterým si dovolenou užijete určitě alespoň o chlup víc.

1.    Odpočinek na prvním místě

Nezáleží na tom, jestli plánujete strávit dovolenou aktivně nebo u moře na lehátku. Hlavní je nemyslet na práci a opravdu se odreagovat. Díky moderním technologiím a dnešním profesím je jednoduché pracovat odkudkoliv na světě a mnoho lidí to svádí k tomu několikrát za den sledovat dění ve své práci a pracovat. Práce počká, zkuste si proto na dovolené najít jiné aktivity, které vám pomůžou se úplně odreagovat. V opačném případě vám dovolená uteče jako voda a vy se vrátíte neodpočati s myšlenkami na další dovolenou.

2.    Nemějte přehnaná očekávání

Je známo, že pokud člověk moc očekává, je nakonec ve většině případů zklamaný. Toto platí i o dovolené. Vydejte se proto na dovolenou bez větších očekávání a nechte se překvapit, co pro vás daná lokalita skrývá. Každé místo má co nabídnout, ať už to je Šumava nebo třeba Oceánie. Možná znáte i to, že si vyberete podle fotek a popisku krásný hotel, ale pak dojedete na místo a ubytování zdaleka nevypadá jak na fotkách a kvalita jídla není exklusivní. Připravte se psychicky i na tuto možnost, ať si tím nezkazíte dovolenou hned na začátku.

3.    Energie na cesty

Vysoké teploty kolem 30 stupňů s sebou přináší únavu. A jelikož je stále populárnější cestovat po vlastní ose, měli by se na to cestovatelé důkladně vybavit. Po několikahodinovém řízení v autě se zpravidla snižuje koncentrace, což může být velmi nebezpečné. Nepodceňte to proto a vezměte si s sebou na cestu energetické tyčinky, nápoje nebo v lepším případě brazilskou guaranu, která také dodá mnoho energie a je zdravější alternativou k umělým energetickým nápojům. Jednou za čas také zastavte, chvilku se projděte a kupte si třeba kávu. Sedět dlouho v kuse v autě není jen únavné, ale má to i špatný efekt na vaše záda.

4.    Nezanedbejte přípravu

Umět si sbalit vše potřebné, ale zároveň úsporně, to je umění. Především když se jedná o balení pro celou rodinu. Na prvním místě jsou bezpochyby doklady, peníze a letenky. Nezapomeňte ani na opalovací krém, spálená pokožka je nejčastější zdravotní obtíž pobytu u moře. V případě dovolené v zahraničí může být problém jazyková bariéra. Sepište si několik nejdůležitějších slovíček nebo rovnou využijte intenzivního kurzu, například výuka angličtiny. Až dojde na komunikaci s cizinci, určitě absolvování takového kurzu oceníte.

5.    Suvenýry? Tentokrát ne!

Znáte to, do konce dovolený zbývá den nebo dva a vy se začínáte stresovat, co asi jen domů přivezete rodině, přítelkyni, známým, kamarádům, psovi… Hoďte pro jednou tyto starosti za hlavu a myslete především na sebe. Na dovolenou jste si jeli především odpočinout a když tentokrát nepřivezete žádné suvenýry, vůbec nic se nestane. Uvidíte, že si díky tomu užijete poslední dny dovolené ve větší pohodě a klidu.


Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam