Na špagety: bistro s donuty a pravými špagetami

Foto: Zlínsko a LuhačovickoFoto: Zlínsko a Luhačovicko
Foto: Zlínsko a Luhačovicko
Turistický blog 23. 5. 2019 | Zdroj: Zlínsko a Luhačovicko

Máme radost, že se ve Zlíně pěkně rozmáhá fenomén jídel do ruky. Dřív to byl jenom fast food, mekčíz a hranolky, dneska si ve Zlíně dáte saláty, slané i sladké dobroty do kornoutu a nově i perfektní špagety a k tomu donuty, když máte chuť na něco sladkého. Do nového bistra Na Špagety & Co Donut jsme se nemohli nepozvat.

Bistro je maličké a tak to má u podobných podniků být. Svěží a rychlé menu, ve vitrínce načančané koblihy, u pultu hromada hladových zákazníků. Výdej tady jede opravdu rychle, nikdo dlouho nečeká. Ve stylových krabičkách si odtud odnáší saláty, špagety nebo donuty. A že je dneska Valentýn, přidávají děvčata za pultem do každé krabičky zamilovaný vzkaz.

Zlínsko a Luhačovicko

Hravý podnik rozhodně nevede pan Marek přísnou rukou. Je to tu veselé, rychlé a svěží, a jak sám říká, bez dobrého týmu by nic z toho nebylo. Původem ekonom  se teď věnuje svému novému bistro, do toho ale ještě stíhá dělat grafiku a další věci. V jídle jsou pro něj samozřejmě zásadní kvalitní suroviny a na jídelníčku je to poznat. Houstička čerstvá, sýry kvalitní a těsto na donuty domácí.

Zlínsko a Luhačovicko

Bistro byste mohli snadno přehlédnout, nenápadně se schovalo do nově opravené 13. budovy továrního areálu nedaleko autobusového nádraží. Zrovna tohle je čtvrť, která se gastronomicky velmi rychle rozjíždí a na své si tu přijdou ti, kdo mají kavárny 3. vlny, dobré restaurace, víno a teď i kvalitní špagety a koblihy. Ostatně schválně zkuste vejít do bistra Na špagety a nic si nedat. Vsadím se, že budete odcházet minimálně s jedním donutem v krabičce a s myšlenkou na rychlý oběd někdy v týdnu.

Zlínsko a Luhačovicko

Na špagety & Co Donuty držíme palce. Už pro to nadšení a poctivý přístup k celé věci. Jestli budou fast foody v budoucnosti vypadat takhle, jsme dokonale klidní.

Fotogalerie

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam