Slovácko dalo Spartě mat na jejím hřišti. Vyhrálo 2:0

PRAHA - Jestliže byla pražská Sparta na úvod nejvyšší soutěže proti Slovácku vysokým favoritem, pak je to tak všechno, co mohlo její početné fandy hřát. Tým z Uherského Hradiště totiž na Letné předvedl doslova mazácký výkon podložený maximálním taktickým umem i efektivitou. Výhra 2:0 je vůbec první v osmnácti zápasech novodobé historie na hřišti Sparty

Děs do rudých řad přinesla už 19. minuta, na konci parádní akce byl Kalabiška, který s ledovým klidem poslal „na párek“ stopera Kayu a nerušeně skóroval.

Uběhlo jen 11 dalších minut, končila první půlhodina a po další povedené kombinaci byl pře Nitou sám kapitán Daníček. Stejně bezpečně ho propálil.

Sparta přidala ve druhém poločase, ovšem bylo to málo, terér Jílek zažil hořkou premiéru včetně tyče Sáčka. Další šance už hosté Pražanům prostě nepovolili a sami hrozili z brejků, fyzička hrála stěžejní roli.

Souboj týmů našeho kraje s pražskými velkokluby pokračuje v pondělí.

Od 18 hodin hostí Fastav Zlín v ostré premiéře trenéra Csaplára mistrovskou Slavii, nebylo by od věci připravit další dokonalé překvapení.

Na jarní výhru 1:0 si asi fanoušci budou dobře pamatovat, na Džafičovu vítěznou ránu se nezapomíná.