Únik chemikálií na 257 kilometru dálnice D1 ve směru na Kroměříž.

foto: HZSZKfoto: HZSZK
foto: HZSZK
Hasiči a policie 17. 7. 2019 | Autor: TZ HZSZK

ZLÍN - Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes dopoledne u úniku chemikálií na 257 kilometru dálnice D1 ve směru na Kroměříž. V 7:23 hodin byla hasičům ohlášena nehoda s únikem nebezpečných látek na 256 kilometru dálnice D1 ve směru na Kroměříž. K nehodě byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Kroměříže a ze Zlína.

Hasiči průzkumem zjistili, že z nákladního prostoru automobilu uniklo asi 2000 litrů chemikálií z přepravních plastových kanystrů a kontejnerů. U vozidla byl řidič, který měl poleptané obě horní končetiny. Hasiči řidiči poskytli první pomoc a předali ho do péče zdravotnické záchranné služby, která ho převezla do nemocnice. Nákladní vozidlo nebylo poškozeno. Hasiči provedli protipožární opatření. V místě nehody byla určena nebezpečná zóna, v které se prováděly likvidační práce. Na hranici nebezpečné zóny byl zřízen nástupní prostor pro zajištění sil a prostředků před přímým nasazením do nebezpečné zóny. Hasiči zabránili dalšímu úniku chemikálií z poškozených nádob. Chemikálie následně zasypali sypkou sorbční látkou a neutralizační látkou. Použitý sorbent i neutralizační látka byla později zametena a uložena do plastových sudů. Místo nehody bylo následně vyčištěno vodním proudem.

Z důvodu bezpečnosti práce byla dálnice ve směru na Kroměříž od 253 kilometru uzavřena.

Na místě nehody byla Policie České republiky a Správa a údržba silnic a dálnic. Dostavil se i pracovník životního prostředí, který provedl odběr vzorků.

K dočištění komunikace byla povolána jednotka dobrovolných hasičů obce Rataje. Po ukončení úklidu dálnice bylo v 11:20 hodin místo nehody předáno Policii České republiky.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam