Myslivci se rozhodli zvelebit zpustošené okolí bývalé školy v luhačovické části Kladná Žilín

foto: město Luhačovicefoto: město Luhačovice
foto: město Luhačovice
Co se děje 21. 7. 2019 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Obyvatelům luhačovické místní části Kladná Žilín není lhostejné prostředí, ve kterém žijí a sami se snaží obec zvelebit. Naposledy se pustili do brigády myslivci, kteří se zaměřili na zarostlé okolí bývalé školy.

Místní Myslivecký spolek si dal jasný cíl – zvelebit prostranství okolo bývalé školy, dvůr a také bývalou školní zahradu.

„To, že je budova nyní nevyužitá, přece neznamená, že ji necháme zarůst," shodli se myslivci. A proto se sešlo deset členů spolku, aby se tohoto úkolu zhostili. Práce bylo pro každého dostatek. Někteří členové pomocí křovinořezů posekali trávu, další ji pohrabali, zametli, jiní ořezali a ostříhali větve stromů a keřů, a to vše nakonec uklidili do velkoobjemového kontejneru, který byl k tomuto účelu přistaven TS Luhačovice.

Zapálení myslivců nenechalo chladného ani souseda z blízkého hopodářství, kterému zvuk křovinořezů, motorových pil a pohyb v okolí jeho domu neunikl. Přistavil vedle kontejneru TS Luhačovice také vlečku, která byla nakonec taktéž naplněna. Zvelebení okolí bývalé školy trvalo myslivcům asi čtyři hodiny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam