Sobota k ničemu. Prohrálo Slovácko, padl i Zlín

UHERSKÉ HRADIŠTĚ, OLOMOUC - Ani jeden z týmů našeho kraje nebyl ve druhém kole fotbalové Fortuna ligy úspěšný. Zklamalo Slovácko a stejně tak i Zlín.

Hlavně v Uherském Hradišti to čtrnáct dnů před derby byla zajímavá prověrka. Přijel doma poražený nováček z Českých Budějovic a slovácký „bílý balet“ se ocitl v roli favorita. Což bývá, je a bude vrtkavé a složité.

Však se to také po úvodní oťukávané potvrdilo pro domácí tím nejhorším způsobem.

Juroška po osnácti minutách  neuhlídal nabíhajícího Provoda a ten naprosto lacině ale i přesně hlavičkoval do Trmalovy branky.

V horkém počasí nabrali domácí vyšší tempo ve druhém poločase, ale platné to nebylo vůbec nic, příliš závarů si nevytvářeli a hosté je chvíli před koncem dorazili po gólu střídajícího Táborského. Slovácko prohrálo 0:2 a úsěpch ze Sparty vlastně jeho hráči smazali.

Olomouc si doma poradila se Zlínem jedinou brankou Nešpora po hodině hry.

Vyrovnat mohl Poznar, ale svoji tutovku nedokázal proměnit.

Sigma – Fastav 1:0. Aneb pro region všechny body fuč.