Do kempu? Do Koryčan

Foto: KroměřížskoFoto: Kroměřížsko
Foto: Kroměřížsko
Turistický blog 15. 8. 2019 | Zdroj: Kroměřížsko

KROMĚŘÍŽSKO - Na kraji Koryčan, pod oblými kopci Chřibů, leží nenápadný kemp. Pod košatými větvemi borovic tu stojí řady stanů, mezi stromy visí houpací sítě a pod kopcem také pár obytných aut. Na hřišti řádí početná dětská posádka a hned vedle přes cestu tiše šplouchají vlnky koupaliště. Léto, budiž pochváleno. Tady v kempu v Koryčanech si ho můžete užít plnými doušky.

Krásných kempů je u nás jako šafránu a proto je pro nás ten Koryčanský vítaným překvapením. Všechno je tu čisté a malebné, spát můžete ve stanu mezi stromy nebo si objednat dřevěnou chatičku s posezením venku. Komu by chyběly pionýrské tábory, může se ubytovat i ve stanu s podsadou.

Kroměřížsko

Před 15 let tady kemp vybudoval pan Pavlíček. Jednou ráno se probudil u koupaliště, skočil do vody, udělal pár temp a napadlo ho, jak by bylo krásné, kdyby se tu dalo přespávat běžně celé léto. Kroměřížský zlatník a hodinář koupil kus pozemku, který byl zarostlý houštím a začal ho vysekávat a čistit. Kdysi dávno tu rostl prutník na proutky pro morkovské košíkáře a tak to nebyla práce jednoduchá. Trvala dva roky.

Kroměřížsko

Když se mu to povedlo, postavil dřevěný bufet s recepcí a čekal první hosty. A že se jich načekal. Zpočátku se kempu moc nevedlo a lidé si sem hledali cestu jenom těžko. Dnes je tu v létě příjemně plno, chatičky jsou obsazené na dlouho dopředu. Čím to je? Jak říká pan Pavlíček, napřed musíte myslet na lidi a pak až na sebe. Za každou vydělanou korunu opravil kousek chatky, sem tam nějakou přistavěl, spravil umývárny, postavil dětské hřiště. “Spal jsem ve stanu před chatou, přes ten jsem měl přehozenou celtu, aby mě vítr neodnesl, a stavěl jsem chatičky.”

Kroměřížsko

Koryčanský kemp má skvělou polohu. Můžete tu jezdit na kole (pokud vám nevadí sem tam nějaký kopeček), můžete se projít na romantickou zříceninu Cimburk, na Kazatelny, ke studánce nebo vyrazit až na Buchlov, Modrou a Velehrad. Můžete se koupat na koupališti nebo jenom tak lenošit pod borovicemi. Večer si můžete opéct špekáček u ohně a dát si štamprličku v bufetu. Léto se tu příjemně vleče a nikam nespěchá.

Kroměřížsko

“Ale pozor, prý tu straší,” směje se pan Pavlíček u kafíčka. “Jednou večer za mnou přiběhl jeden návštěvník kempu, který k nám přijel až z Prahy. A že prý se mu třese celý stan, ozývají se v něm divné zvuky a že prý tam rozhodně straší. Natočil jsem mu pivo, nalil do něj štamprlu a poslal ho zase pěkně spinkat. Za půl hodiny tu byl zase, že tam rozhodně spát nebude, sedl do auta a ujel. Nedalo mi to a šel jsem se tam podívat s baterkou. V rohu podsady se pilně činil krtek a ryl si tam tu svou hromádku přímo pod hlavou nešťastného návštěvníka. Nechal jsem ho pěkně pracovat a šel jsem si lehnout.” Tak vidíte. Všechno tu mají. I strašidelného krtka. Až budete hledat místečko, kde si trochu polenošit v krásné přírodě, zaměřte svůj hledáček právě do Koryčan. Je tu nádherně.

Fotogalerie

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam