Muž se zákazem řízení usedl za volant s téměř třemi promile alkoholu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 18. 9. 2019 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽSKO – Až tříleté vězení hrozí dvaapadesátiletému muži, který v opilosti usedl za volant auta i přes soudem udělený zákaz řízení. Ve Chvalčově na Kroměžísku nadýchal skoro tři promile alkoholu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Případ se stal v posledním týdnu ve večerních hodinách. „Hlídka si všimla řidiče automobilu Škoda Octavia při jízdě obcí Chvalčov. Prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu,“ uvedla Kyšnerová.

Podle ní policisté muže za volantem poznali a zastavili ho. „Věděli, že by mohl řídit podnapilý. Jejich odhad se jim potvrdil. Muž nadýchal 2,83 promile. S naměřenou hodnotou souhlasil a k požití alkoholu se doznal. Další jízdu mu hlídka zakázala,“ řekla Kyšnerová.

Policisté navíc zjistili, že muž má kroměřížským soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do prosince roku 2021. „Nyní je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až tříleté vězení,“ dodala mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam