Bývalá kotelna na sídlišti se promění v centrální spisovnu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 21. 10. 2019 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice koupí bývalou kotelnu na sídlišti Zachar. Rozhodli o tom zastupitelé, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Vondrášek.

Jednopodlažní budova v ulici Rumunská přijde městskou kasu na 3,3 milionu korun. „Město je ze zákona povinno ukládat dokumenty. Momentálně má ale spisovnu v nevyhovujících podmínkách, objekt bývalé kotelny naopak potřebám spisovny po všech stránkách vyhovuje," uvedl místostarosta Karel Holík.

Město má centrální spisovnu v suterénu bytového domu v Máchově ulici. „Sklepní prostory bytového domu nejsou pro spisovnu ideální. Potýkáme se se zvýšenou vlhkostí a plísní i s nedostatečnou kapacitou," popsala vedoucí odboru kancelář úřadu Marie Navrátilová. Podle ní přitom zákon městu ukládá řádné vedení spisové služby, a to včetně ukládání dokumentů. „Nyní tyto povinnosti stanovené zákonem stoprocentně nenaplňujeme," dodala Navrátilová.

Bývalá kotelna s ohledem na svou výšku umožní instalaci posuvných regálů o šesti až sedmi policích. „Posuvné regály představují příležitost pro maximální zefektivnění využití prostor pro uložení dokumentů. Dále je nespornou výhodou, že se jedná o přízemí a nikoliv o vlhký suterén ohrožený vytopením z prasknutého vodovodního či kanalizačního potrubí," doplnila Navrátilová. Poté, co město uzavře kupní smlouvu, bude připravovat rekonstrukci budovy. Spisy by se do ní mohly stěhovat asi za dva roky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam