Státní svátek v Památníku Tomáše Bati. Vydařený Speciální prohlídkový den

Foto: Milan MikšíkFoto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík
Co se děje 28. 10. 2019 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Kdo přišel, rozhodně nelitoval. Stovky lidí si v den státního svátku 28. října nenechaly ujít návštěvu Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Přišli Zlíňané, ale vzácnou příležitost pokochat se mimo jiné i dobovými oděvy průvodců i členů Luhačovického okrašlovacího spolku Calma využili i lidé z mnoha koutů celé republiky.

V sérii prohlídek unikátního funkcionalistického skvostu nad centrem Zlína se přítomní prošli historií baťovského Zlína, dozvěděli se mimo jiné i to, že se Památník Tomáše Bati otevíral poprvé už v roce 1933.

V plné kráse i s věrnou replikou letounu, v němž zahynul zakladatel obuvnické slávy Zlína Tomáš Baťa, se potom otevřel v letošním roce.

Návštěvníci začínají prohlídku vždy v Infopointu v těsném sousedství objektu, tady se dozvědí základní informace a zakoupí vstupenky.

Památník světového podnikatele bude otevřen i v dalších měsících. V následujícím období do dubna příštího roku budou prohlídky vždy ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli.

Infopoint je otevřen sedm dní v týdnu.

Reportáž Zlin.cz svědčí o tom, že zájem byl v den státního svátku skutečně mimořádný. A potěšil organizátory nápadité akce.

Video

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam