VeloCafé Kroměříž: cítit se jako doma

Foto: KroměřížskoFoto: Kroměřížsko
Foto: Kroměřížsko
Turistický blog 8. 11. 2019 | Zdroj: Kroměřížsko

KROMĚŘÍŽSKO - Bylo by krásné moct říct, že jsme na veloCafé narazili náhodou. To by ale nesmělo být v Gastromapě Lukáše Hejlíka, na všech Instagramech, v průvodcích vůbec by to nesměla být jedna z nejlepších kaváren ve městě. Jednoduchý princip postavený na skvělé kávě, poctivých dezertech, atmosféře a sem tam nějaké té hudbě v podloubí domu ze 17. století tak nějak perfektně funguje.

Ne, že by v Kroměříži na náměstí bylo málo podniků. VeloCafé je tu ale jen jedno. Jednoduchý a stylový interiér si v ničem nezadá s malebným podloubím, kde můžete při troše štěstí potkat cimbálovku nebo jam session. Nebo si jenom tak sednout a kochat se srdcem města, které patří k nejkrásnějším na Moravě.

Kroměřížsko

Asi vás zajímá, jakou tady mají kávu, viďte. Několikrát jsme to ověřili a musíme uznat, že dobrou. Výběrovka od La Bohéme, Doubleshot nebo Coffee Source udělá radost každému kávoholikovi. Nehledě na to, že si můžete dát i frenchpress nebo V60. Body nahoru.

Kroměřížsko

Komu nestačí káva a rád by něco ostřejšího, určitě mu udělá radost spodní místnost, kde jsou vystavená vína od Lanžhotských nebo Cidre99 z Roštína. A na baru samozřejmě najdete nějaký ten šnaps.

Kroměřížsko

Jestli někdo z vás dokáže odolat jejich dortům, dezertům a quichům, prosím, napište nám na adresu nejsemmlsnahuba@kromeriz.cz. My jsme to nedokázali snad ani jednou. A dobře jsme udělali. Dortům tady kraluje Gabriela, která je ve veloCafé s Lenkou a Zbyňkem Vondruškovými snad od začátku.

Kroměřížsko

Do veloCafé nemusíte jezdit na kole, i když vás tady s ním jako vášniví cyklisté rádi uvidí. Rodinné kavárně se povedla jedna velká věc. Člověk si tu připadá jako doma a jako by byl pokaždé vřele vítán. Jak se to dělá sice úplně nevíme, ale vsázíme na to, že tenhle přístup veloCafé dlouho vydrží.

Fotogalerie

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam