Orchestr Ježkovy stopy

Hudba

  • Datum konání: Pá, 18. 11. 2016
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Kino Svět Holešov
  • Vstupné: 120 Kč / 100 Kč

Mladý energický swingový orchestr zabývající se předválečnou a válečnou českou swingovou hudbou. Originální interpretací a notovými materiály přináší posluchačům co nejvěrohodnější zážitek z období 30. let.

Orchestr Ježkovy stopy byl založen v září roku 2013 na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka na popud zpěváka a trumpetisty Jana Veverky. Ten přišel s jasnou vizí, tedy orientovat se na hudební tvorbu 30. a 40. let minulého století a nabídnout ji posluchačům co nejautentičtěji, jak po zvukové, tak vizuální stránce. Klade si za cíl, aby se orchestr přiblížil takovým kapacitám, jakými byly napříkad orchestry R. A. Dvorského nebo Karla Vlacha.

Právě autenticita a dobový zvuk orchestru jsou při zkouškách na prvním místě. Takřka všechny notové materiály jsou dobovými originály, i nástrojové složení orchestru vychází z z toho původního. V repertoáru se nachází skladby velikánů tuzemské swingové éry. Jak vypovídá název orchestru samotného, velkou část repertoáru tvoří právě písně Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha (Stonožka, Nebe na zemi, Život je jen náhoda). Kromě písní Ježkových zaznívají na koncertech také melodie mnoha dalších známých autorů, kterými jsou například J. Traxler, K. Běhounek, E.Fiala, S. E. Nováček, tedy autoři, kteří kráčeli právě ve stopách Ježkových. "Více krásnějších melodií, jako právě v Čechách ve 30. a 40. letech nikdy a nikde na světě nevzniklo..." říká zpěvák J. Veverka.

Orchestr je složen z dvanácti členů. Jsou jimi studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka a Pražské konzervatoře. Nenahraditelnou součástí je také pěvecké trio Sestry Ježkovy - Karolína Stasiaková, Tereza Nálevková a Radka Říhová. Ty se seznámily během studií na Pražské konzervatoři. Jako trio poprvé vystoupily v úspěšné autorské divadelní hře „Swingujeme, rejdíme“. S Orchestrem Ježkovy stopy začaly spolupracovat v roce 2015, původně ovšem jen jako občasný host. Po krátké době si však s kapelou padly do noty a nyní jsou již neodmyslitelnou součástí této velké rodiny.

Právě mladé složení, které je v oblasti reprodukce prvorepublikové hudby spíše raritou, dodává náboj a energii koncertům tohoto orchestru. Během své nedlouhé existence odehrál orchestr mnoho koncertů napříč celou Českou republikou.

Kino Svět Holešov

  • Ulice: nám. Dr. E. Beneše 62
  • Město: Holešov
  • Telefon: 573 397 183

Kalendář akcí

Lukáš
<< <  Říjen 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam