Femi Temowo Trio

Hudba

Femi Temowo Trio prezentuje původní kompozice, stylově vycházející z moderního akustického jazzu s výraznými vlivy africké hudby a world music. Technicky, rytmicky a stylově dokonalá hra Femiho slouží jako prostředek k spontánnímu a bezprostřednímu muzikálnímu projevu. V několika kompozicích zazní také zpěv Femiho Temowa, ovlivněný africkými písněmi.

Femi Temowo mimo jiné spolupracoval s Wynton Marsalis, Amy Winehouse, Andrea Bocelli, George Benson, Julie Dexter, Courtney Pine a dalšími.

Sestava Tria:

Femi Temowo (Londýn) – kytary, zpěv

Petr Dvorský (Praha) – kontrabas

Jiří Slavíček (Olomouc) – bicí

Více: www.femiguitar.com

Hudební ukázka: www.youtube.com/watch?v=HH62yvl-Zk8 (All My Loving od Beatles)


Femi Temowo je britský jazzový kytarista narozený v Nigérii a žijící nyní v Londýně.  Mimo jiné je též příležitostný zpěvák, vedoucí svého souboru (Femi Temowo Quartet), producentem a rozhlasovým DJem, hodnocený časopisem „Time Out Magazine“ jako „jeden z nejlepších a nejžádanějších evropských kytaristů“. Femi Temowo byl nominován v roce 2012 na Cenu MOBO (Music of Black Origin Award) v kategorii jazz.

Spolupráce s Amy Winehouse: Amy Winehouse hledala kapelníka svého doprovodného souboru poté co natočila své debutové album Frank (2003) a Femi Temowo jí byl doporučen. Winehouse a Temowo se setkali v „Spread Eagle Pub“ v londýnské čtvrti Camden v roce 2004, aby probrali své hudební představy o spolupráci. Temowo pak působil jako Amyin kapelník a kytarista v letech 2004 až 2006, absolvoval s ní dvě velká evropská turné a rozsáhlou britskou šňůru. Na konci roku 2006 Femi Temowo spolupráci ukončil a vrhnul se na svoji sólovou jazzovou kariéru.

Petr Dvorský (kontrabas),  narozen v roce 1966. Absolvoval Jazzovou Konzervatoř J. Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru na kontrabas. Na českou jazzovou scénu vstoupil jako člen debutujícího kvarteta The Four (s K. Růžičkou jr., St. Máchou a J. Slavíčkem), které v roce 1990 zvítězilo v mez. soutěži jazzového festivalu v K. Varech. V roce 1992 získal s Triem Pavla Wlosoka 2. místo na mez. soutěžním festivalu Jazz Juniors v Krakově.  Od té doby spolupracoval s předními českými i zahraničními jazzmany: Sandy Lomaxovou, Markem Vincim, Stevem Lacym, Stevem Houbenem, Jurajem Bartošem, Gabrielem Jonášem, Emilem Viklickým, Evou Olmerovou, Štepánem Markovičem, Lubošem Andrštem, Najponkem a dalšími. Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku. S triem Beaty Hlavenkové vystupoval v projektu s kanadskou trumpetistkou Ingrid Jensenovou, členkou legendárního The Maria Schneider Big bandu. V roce 2013 jel turné po ČR s vynikajícím Markusem Printupem, prvním trumpetistou big bandu Wyntona Marsalise. 2014 se úřastnil turné s triem Adama Tvrdého, jež doprovázelo amerického pianistu Johna Serryho. Nyní hraje se soubory Emil Viklický Trio, Concept Art Orchestra, Rajnosek B.and, Adam Tvrdý Trio a Jocose Jazz. Z mezinárodních projektů lze jmenovat Elisabeth Lohninger Q, Walter Fischbacher Trio, česko-finskou formaci „Connection“ a „Trio Music“ s velšským tenorsaxofonistou Osianem Robertsem. Je též členem Big bandu Českého rozhlasu. Kromě hudebních aktivit se Petr Dvorský také zabýval edukativní a publikační činností - v letech 1999-2003 byl redaktorem jazzového časopisu JAM a v letech 2004-2005 ředitelem Letní jazzové dílny v Praze

Kamil Slezák (bicí),  vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně např. Boris Urbánek Band. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc na postu zástupce vedoucího sekce bicích a zároveň započal pětileté studium (1999 - 2004) na Universität für Musik Wien. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison, J. Wigham, Four Elements, Kind of Mind, Blue Train, Lazaro Cruz Quintet, Jan Přibil Quintet aj. Od roku 2007 působí také jako pedagog na JAMU v Brně. V současnosti je členem kapel Druhá Tráva, Garcia, B Side Band a SWOMP.

Zelenáčova šopa Zlín

  • Ulice: Dlouhá 111
  • Město: Zlín

Kalendář akcí

Gizela
<< <  Únor 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam