Slavní tvůrci moderní architektury Zlínského kraje

Výstavy

  • Datum konání: Pá, 30. 6. 2017 - Ne, 3. 9. 2017
  • Čas konání:
  • Místo konání: Zámek Holešov
  • Vstupné: zdarma

Výstava prezentuje bohaté dědictví moderní architektury dvacátého století ve městech a regionech města Zlína a v dalších místech Zlínského kraje. Představí tvorbu architektů Jana Kotěry, Františka Lydie Gahury, Vladimíra Karfíka, Miroslava Lorence a Jiřího Voženílka. Výstava se koná se od 30. června do 3. září v chodbách prvního patra zámku a je volně přístupná.

"Pro holešovské patrioty může být zajímavé, že z pěti architektů se dvě osobnosti a to Miroslav Lorenc a Jiří Voženílek narodili přímo v Holešově. Spolu s Janem Kotěrou, Františkem Lydie Gahurou a Vladimírem Karfíkem představují nejvýraznějších představitele moderní architektury Zlínského kraje a současně patří mezi nejvýraznější osobnosti moderní československé architektury,“ řekl Ondřej Machálek z Městského kulturního střediska Holešov.

Výběr autor není náhodný. Loni jsme si totiž připomněli polokulatá, respektive kulatá životní výročí. Shodou okolností je tvořila zmíněná pětici architektů, kteří jsou zároveň nejvýraznějšími osobnostmi moderní architektury Zlínského kraje i československé architektury dvacátého století.

Z bohaté tvorby uvidí návštěvník symbolickou „21“ Vladimíra Karfíka, zlínskou radnici a památník Tomáše Bati Františka Lydie Gahury, první domy a regulační plán Jana Kotěry, Společenský dům v Otrokovicích, Lorencovy stavby v Napajedlích a Holešově, Voženílkův Kolektivní dům ve Zlíně, ale také kostel a kapli v Míškovicích a na Kudlově a mnohé další.

Výstavu připravilo Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s agenturou Foibos Books, městem Holešov, Zlínským krajem, statutárním městem Zlín, městem Otrokovice, městem Napajedla a obcí Míškovice u Holešova.

Zámek Holešov

  • Ulice: F. X. Richtra 190
  • Město: Holešov
  • PSČ: 769 01
  • Země: ČR

Kalendář akcí

Petra
<< <  Srpen 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam