Geraldine Aron: MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD

Divadlo

Můj báječný rozvod je velice laskavá a velice vtipná komedie, kterou irská autorka věnovala všem, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami. Všech 18 postav vytváří skvělá Eliška Balzerová. Hra je na repertoáru mnoha světových scén a stala se doslova divadelním hitem. Hrají: Eliška Balzerová Režie: Jana Kališová Produkce: Filmová a divadelní agentura Praha Délka představení cca 2:15 hod.

Slavná dramatička Geraldine Aron se narodila se v Irsku, krásném přímořském městě Galway, kde byl také Můj báječný rozvod poprvé uveden. Nyní žije střídavě v Londýně, Cape Townu a ve Spojených státech.

Mimořádný úspěch zaznamenala hra doslova po celém světě hlavně díky brilantnímu, vtipnému textu a schopnosti nahlížet na smutné stránky života s nebývalým humorem a nadhledem.

Příběh ženy, kterou po letech opustí manžel vás rozesměje i dojme. Když Geraldine Aron navštívila premiéru ve Viole, nešetřila na adresu české protagonistky slovy chvály. Nyní se hra s velkým úspěchem hraje na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce i zájezdově po celé republice.

Můj báječný rozvod je diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností. Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo. Hrdinčiny životní peripetie jsou zde vylíčeny s osvobozujícím nadhledem, její boj se samotou a hledání nového smyslu života překvapivě nesklouznou do citového vydírání diváků.

V současné době mají diváci možnost hru Můj báječný rozvod shlédnout na jevištích třicetidvou zemí.

UTB Zlín - Academia centrum

  • Ulice: Mostní 5139
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Země: ČR

Agentura September

  • Ulice: Tř. T. Bati 190 (budova Archa, vstup od parkoviště pod kostelem)
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Kalendář akcí

Tibor
<< <  Duben 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam