Noční stopa Valachy

Ostatní sporty

  • Datum konání: So, 17. 2. 2018
  • Čas konání: děti 16:00, dospělí 18:00
  • Místo konání: Velké Karlovice

Noční závod na běžkách klasickou technikou, 15 kilometrů. Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice. Startovné: 350 Kč (při platbě převodem do 5.2. či kartou do 15.2.), 450 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 5.2. či kartou do 15.2.), 100 Kč (při platbě na místě).

NOČNÍ STOPA VALACHY je 15 kilometrů dlouhý večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem. První díl seriálu VALACHY TOUR se uskuteční za tmy, závodníci musí být vybaveni čelovkami.

Zázemí, start i cíl NOČNÍ STOPY VALACHY jsou u hotelu Galik. Závod se koná na okruhu dlouhém 7,5km na strojově upravených tratích Beskydské magistrály ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové. Běžkaře trasa závodu zavede až pod hotel Horal a zpátky pak směrem k centru Velkých Karlovic.

Pro lepší orientaci je trasa závodu označena červenými reflexními šipkami a blikajícími červenými světýlky. V polovině okruhu, tedy v prostoru startu a cíle u hotelu Galik, bude připraveno občerstvení - teplý čaj, ionťák, ovoce, čokoláda.

Závod se koná výlučně klasickou technikou. Bruslení není povoleno. Pořadatelé na trati kontrolují dodržování pravidla o klasice. Nedodržování pravidla znamená diskvalifikace ze závodu.

Každý závodník musí být vybaven čelovkou s nabitými baterkami. Bez zapnuté čelovky nebude žádný závodník vpuštěn na trasu.

Start závodu je intervalový. Závodníci startují po 10 vteřinách v pravidelných intervalech. Časomíra měří přesný čas od startu.

Děti startují hromadně podle věkových kategorií. Časy startu u dětských závodů může pořadatel změnit podle aktuálního počtu přihlášených dětí.

Servis lyží je možný v rámci hlavní sjezdovky Ski areálu Razula. Pokud se podaří zajistit speciální běžkařský servis, bude i přímo v prostoru startu u hotelu Galik. Aktuální informace bude zveřejněna před závodem na webu a facebooku VALACHY TOUR.

Parkování bude možné na centrálním parkovišti u hlavní sjezdovky Razula. Dbejte při parkování pokynů pořadatelů. U hotelu Galik ani v jeho okolí nebude parkování možné. Z parkoviště Razula se k hotelu Galik dostanete na běžkách po trase závodu nebo pěšky po silnici vedoucí k hotelu Galik, cca 300 metrů.

Závodníci se mohou před závodem i po něm občerstvit v restauraci hotelu Galik a svoji návštěvu Velkých Karlovic spojit třeba i s koupáním v termálních bazénech blízkého relaxačního centra Wellness Horal - zahřátí jistě přijde vhod!

Více zde: http://valachytour.cz/

 

Velké Karlovice

  • Země: ČR

Kalendář akcí

Brigita
<< <  Říjen 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam