Festival IQ Play v Uherském Hradišti

Akce pro děti

V Uherském Hradišti se chystá Festival IQ Play, herna plná zajímavých her a hraček. Na festivalu budou k vidění a vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky a logické hry, stavebnice a Montessori pomůcky. Nebude chybět koutek pro nejmenší děti. Festival IQ Play se bude konat v sále Reduty v termínu od 1. do 3. února 2018. Otevřeno bude ve všední dny od 8 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 17 hodin.

Sál Reduty se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her. Zóna logických her bude plná logických her a společenských deskových her a jejich zvětšenin, ale také smart her pro jednoho hráče. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů a i méně známých stavebnic. Baby zónu pak budou tvořit smyslové hračky, obří stavebnice, logické skládačky a Montessori pomůcky.
„Těší nás vzrůstající zájem o tento festival, na dětech je vidět radost z nových zážitků a v zápalu hry dokážou zapomenout i na své tablety a mobilní telefony. Edukativní hračky podporují u dětí kreativitu, jemnou motoriku, představivost, strategické a logické myšlení. Na festivalu mohou zůstat celé hodiny. Navíc takový formát akce nemá obdobu v celé republice. Návštěvníci se tak mohou za krátkou chvíli naučit spoustu nových her od výrobců z ČR i ze zahraničí. Na festivalu jsou vždy lektoři, kteří rádi pravidla her vysvětlí,“ uvádí Věra Stojarová, organizátorka festivalu.
Formát Festivalu IQ Play se v Uherském Hradišti bude konat poprvé, ale jedná se o putovní akci. Se vzdělávacími hračkami se tak rodiče s dětmi mohou setkat na různých místech zlínského kraje. Záštitu nad Festivalem IQ Play převzal Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště.
Vstupné bude jednotné: 50,- Kč, rodinné pak 150,- Kč
Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s. ve spolupráci s Klubem kultury Uherské Hradiště. Mediálními partnery jsou Zlínský deník, Zlínský nočník a měsíčník Váš Zlín.
Záštitu nad putovním Festivalem IQ Play za Zlínský kraj převzal pan Petr Gazdík, radní pro oblast školství Zlínského kraje.

Reduta Uherské Hradiště

  • Ulice: Hradební 1198
  • Město: Uherské Hradiště
  • PSČ: 686 60
  • Země: ČR

Inspirace Zlín z.s.

  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Kalendář akcí

Svatopluk
<< <  Únor 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam