Aktuality
Vsetínští křesťané zahájí v pátek velikonoční maraton ve čtení Bible
10.04.2009 - - | Mediafax
VSETÍN - Neobvyklá akce odstartuje v pátek na vsetínském Dolním náměstí, začne tu totiž třídenní velikonoční maraton ve čtení Bible. Organizátor akce Ladislav Martinek agentuře Mediafax sdělil, že za tu dobu by měla být celá bible přečtena.
Nevšední maraton uspořádal v rámci celonárodní akce Nadační fond Nové bible Kralické a zapojily se do ní desítky měst z celé republiky. "Cílem je poukázat na historickou a kulturní hodnotu této staré knihy, která je aktuální i dnes," vysvětlil Jan Škraňka, koordinátor Celonárodního čtení Bible. Vsetínský maraton odstartuje v 15.30.
Čtení potrvá bez přestávky až do pondělního odpoledne a podle Martinka se v předčítání budou střídat asi dvě desítky lidí. "Kdokoliv se ale do akce může připojit, takže číst mohou i náhodní kolemjdoucí," poznamenal Martinek.
Díky maratonu ve čtení Bible se veřejnost bude moci seznámit s úplně novým, moderním vydáním nazvaným Bible, překlad 21. století. Toto vydání vzniklo po patnáctiletém úsilí týmu překladatelů a slavnostně byla kniha představena ve čtvrtek v Betlémské kapli.
Aktuální zpravodajství ze zlínského kraje denně na váš email. Zaregistrujte si Mail INFO.
Přečtěte si další související články
- 14.04.2009 - Během Velikonoc přišli na Zlínsku čtyři řidiči o řidičský průkaz kvůli alkoholu
- 11.04.2009 - Na uherskohradišťském jarmarku bude stovka lidových výrobců
- 10.04.2009 - Český červený kříž ve Zlíně myslí o Velikonocích i na bezdomovce, dostanou polévku
- 10.04.2009 - Ve zlínské zoo bude o Velikonocích výjimečně otevřen i zámek
- 10.04.2009 - Velikonoce budou na Vsetínsku ve znamení policejních kontrol
- 09.04.2009 - Velikonoční jarmark ve Zlíně oživí vystoupení folklorního souboru
- 08.04.2009 - Kvůli Velikonocům bude ve Zlíně posunutý termín odvážení odpadků
