Festival IQ Play

  • Datum konání: So 02. 02. 2019
  • Datum ukončení: Ne 03. 03. 2019
  • Čas konání: po-pá 08-17 so-ne 10-17
  • Místo konání: Zámek Zlín
  • Vstupné: 50 Kč / rodinné 150 Kč
Akce pro děti ZL

Po celý měsíc únor probíhá další ročník putovního Festivalu IQ Play. Na této vzdělávací akci jsou k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice, senzorické hračky a zvětšeniny her. Festival IQ Play se koná na Zlínském zámku, od 2. února do 3. března a otevřeno je denně od 8 do 17 hodin. O víkendech až od 10 hodin.

Velká část druhého patra zlínského zámku se proměnila v jednu velkou hernu a je rozdělená do několika zón podle druhu her. Návštěvníky minulých ročníků překvapilo velké množství úplně nových her. Letošní novinkou jsou například hlavolamy, nové zvětšeniny deskových her, senzorické hračky, skleněná mozaika a velmi zajímavé stavebnice. Pro nejmenší děti jsou přichystány speciální hrací zóny u menších stolů nebo na zemi.

Těší mne, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tyto akce. Je to také velmi důležitý čas, který při společné hře věnujeme našim dětem nebo vnoučatům. Dopolední časy u nás pravidelně tráví děti ze základních a mateřských škol“, uvádí Věra Stojarová, organizátorka výstavy.

 „Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude koná potřetí a stal se putovním. S akcí se tak setkají děti na různých místech zlínského kraje. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší mne, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. I letos máme také hodně novinek,“ doplnila Věra Stojarová, organizátorka festivalu.

Spoustu návštěvníků se hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí. Logické myšlení se dá také vypěstovat. Skládání hlavolamů, to je něco jako odpočinek v přírodě. Hlavolamy se dělí podle obtížnosti. Začátečníci řeší ty nejjednodušší a postupně se zlepšují. A platí to nejen pro děti, které se tak učí soustředit, ale i pro lidi v důchodovém věku. Procvičí si mozek i jemnou motoriku. 

Nejmenší děti se mohou těšit na kuličkodráhu Hubelino. Jedná se stavebnici, která obsahuje kostky a prvky kuličkodráhy, z nichž se dá postavit jakákoli kuličkodráha různých tvarů, délek či výšek. Je 100% kompatibilní s LEGO Duplo, takže pro vytváření svých staveb můžete použít i kostky Duplo, které již máte doma. Nebude chybět také hudební kuličkodráha Xyloba.

Vstupné bude jednotné: 50,- Kč, rodinné pak 150,- Kč.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x