Adventní čas a Vánoční jarmark

  • Datum konání: Ne 27. 11. 2016
  • Čas konání:
  • Místo konání: Zlín - náměstí Míru, Zlín - náměstí Míru, Zlín - náměstí Míru
  • Vstupné:
Ostatní ZL

ADVENTNÍ ČAS 27. 11. - 23. 12. od 10:00 do 21:00, VÁNOČNÍ JARMARK 10. 12. - 23. 12. od 9:00 do 18:00. Přijďte si užít vánoční atmosféru, dát si něco dobrého k jídlu či pití, koupit dárky na Vánoce, ohřát se u ohňových košů a strávit příjemné chvíle se svými přáteli u kulturního programu. Vánoční jarmark od 10. 12. pak nabídne řemeslné výrobky, ruční práce a drobné zboží, vánoční stromky, tradiční vánoční ryby a mnoho dalšího.

TVOŘIVÉ VÁNOČNÍ DÍLNY v místnosti č. 101, v přízemí budovy radnice

15. – 17. 12. od 9:00 do 18:00 Tradiční floristická díla s Evou Daniekovou z Odboru městské zeleně
19. – 21. 12. do 9:00 do 16:00 Vánoční dílna s Janou Svobodovou z Ateliéru Radost

1. Adventní neděle 27. 11. – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

  • 15:45  slavnostní fanfáry trubačů zahájí Adventní čas
  • 16:00  Pavel Šporcl, housle sólo; Vojtěch Szabó, akordeon
  • 16:30  rozsvícení vánočního stromu primátorem města Zlína
  • 16:40  vánoční bubble show pro děti i dospělé
  • 17:00  zahájení Ježíškovy pošty
  • 17:30  Event Jazz Trio

Dále se můžete těšit na adventní zpívání s dětmi, punč, svařák, medovinu, sladké a slané pokrmy, pro děti bude připraveno vánoční malování na obličej a v přízemí budovy radnice, v místnosti č. 101 od 10:00 do 18:00 bude prodej adventních věnců a vánočních ozdob.

Pondělí 28. 11.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  CESTUJÍCÍ HUDBA – songy starých beatníků

Úterý 29. 11.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  B.P.T. ZLÍN – sedmihlasová skupina s akustickým doprovodem

Středa 30. 11.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  MOTÝL band CZ – živá hudba k tanci i poslechu

Čtvrtek 1. 12.

16:00  děkovný vánoční koncert – Collegia A. Dvořáka konaný v rámci plánování sociálních služeb – přímý přenos z obřadní síně radnice
17:30 ROCK&ROLLERS – zlínsko-ostravská kapela hrající největší rock´n´rollové hity všech dob

Pátek 2. 12.

16:00  Horňácká cimbálová muzika a Kuželvoské zpěvulky
17:30  READY KIRKEN – oblíbená pardubická poprockková skupina slaví letos své 20. výročí

Sobota 3. 12.

16:00  Ateliér ZEBRA Zlín – sněhobílé hudební pásmo dětí
17:30  ARGEMA – česká rocková kapela

2. Adventní neděle 4. 12. – Mikulášská neděle

Čertovská show s JIRKOU HADAŠEM, setkání Mikulášů, čertů a andělů, jízda na mikulášských ponících, vánoční dílnička s Rádiem ČAS – zdobení perníčků, malování na obličej, tvoření vánočních ozdob, Mikulášská nadílka pro všechny děti

18:00  host. JUMPING DRUMS – vánoční bubenická show

Pondělí 5. 12.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  JAMTOUR – folk-countr kapela z Kroměříže

Úterý 6. 12.

16:00  odpoledne s FILMOVÝM UZLEM ZLÍN – animační dílny, promítání krátkých animovaných snímků
17:30  KAČES a spol. – zlínská populární hudební formace

Středa 7. 12.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  VELKÝ DECHOVÝ ORCHESTR ZLÍN – nejen vánoční koledování…

Čtvrtek 8. 12.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  PAVEL CALLTA – mladý zpěvák, hudebník a textař, který si jde svou vlastní cestou…

Pátek 9. 12.

16:00  filmová projekce pro děti
17:30  STARWALK – rocká muzika v elektroakustických aranžích

Sobota 10. 12.

10:00  Dětský folklorní soubor TRNEČKA Zlín
10:45  Divadlo PARNAS Brno – Pohádka o krtečkovi a myšce
16:00  NEOPETS – mládežnická kapela ZUŠ Konice
17:30  FRANTIŠEK NEDVĚD + kapela Tiebreak – country, folk a trampská muzika

3. Adventní neděle 11. 12. – Adventní neděle s Petrou Janů

Vánoční stan s COUNTRY RÁDIEM – čaj nebo káva zdarma, fotokoutek, malování na obličej, Dětský folklorní kroužek Fryštáček z Fryštáku patřící pod Valašský soubor Kašava, Cimbálová muzika Andrýsek z Fryštáku patřící pod ZUŠ Morava, Folklórny súbor Terchovec, Detský folklórný súbor Terchovček a ženská spevácka skupina PODOLIE – Terchová, Slovenská republika

17:30  host: PETRA JANŮ

Pondělí 12. 12.

16:00  B.P.M. – ZUŠ Malenovice
17:30  F DUR JAZZBAND – třináctičlenná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994

Úterý 13. 12.

16:00  Dětský foklorní soubor VONIČKA A CM PALÉSKA – vánoční koledování
17:00  MĚSTSKÉ DIVADLO ZLÍN – Koleda, koleda, divadlo – přijďte si zazpívat známé vánoční písně s herci MDZ
18:00  TĚŽKEJ POKONDR – Roman Ondráček a Miloš Pokorný

Středa 14. 12.

16:30  DASHA a kapela PÁJKY PÁJK
18:00  Česko zpívá koledy se Zlínským deníkem – celorepubliková akce
18:30  REFLEXY – zlínská pop-rock kapela

Čtvrtek 15. 12.

16:00  Bartošův dětský folklorní soubor – Ten vánoční čas – valašské koledování s písničkami
17:30  MARATHON BAND Dušana Mathona

Pátek 16. 12.

16:00  ZŠ a MŠ Tečovice – anglické pásmo Merry Christmas a lidové pásmo Na nohy zebe
16:45  Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., herecký ateliér Slyšte, slyšte, pastuškové
18:00  ALRIGHT NOW – mladý pop-rock z Brna

Sobota 17. 12.

10:00  LOUDADLO – loutková revue Na kouzelném paloučku + JÚ a HELE
16:00  PATRIK KEE – vánoční oneman show
17:30  YVETA BLANAROVIČOVÁ – herci ze Slováckého divadla UH – muzikálové a světové písně a písně z muzikálu Pokrevní bratři z Uherského Hradiště

4. Adventní neděle 18. 12. – Andělská neděle – Naděje zrození

Divadlo KUFR – pohádka Vánoční hra aneb Co Andělé zvěstovali (15:00), R.O.C.K. BABY netradiční rockový sbor z UH, vánoční dílnička s Rádiem Čas – zdobení perníčků, malování na obličej, tvoření vánočních ozdob, jízda na ponících, Lucerničky pro Anetku vyrobiliy uživatelé a pracovníci Domovinky, centra denních služeb pro seniory Charity Zlín (benefiční akce), prezentace FILMOVÉHO UZLU ZLÍN, Nadace Korunka Luhačovice…a spousta velkých andělů

17:00  host: VLADIMÍR MERTA
18:00  AG FLEK

Pondělí 19. 12.

16:00  FOGGY WAY – ZUŠ Zlín
16:45  MUŽÁCI ze Zlína – slovácké písně a vánoční koledy
17:30 VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ PRO VŠECHNY NEMOCNÉ DĚTI – pásmo vánočních písniček a povídání se skupinou ŠAJTAR připravené ve spolupráci s Dětským oddělením KNTB Zlín

Úterý 20. 12.

16:00  VOTĚCH SZABÓ & Noir et Blanc
17:30  RECITAL – zlínská akustická hudební formace

Středa 21. 12.

16:00  ZE-SWA-HOO BAND – ZUŠ Zlín, Jižní Svahy
17:30  VOXEL – folk-pop Václava Lebedy

Čtvrtek 22. 12.

Betlémské světlo z rukou skautů – bude možno si odnést v Lucerničce pro Anetku, výtěžek befeničního prodeje podpoří malou slečnu s onemocněním SMA
16:00  ADD GOSPEL – Gospel je hudba inspirovaná vírou… sbor z Přerova
17:30  KAMIL STŘIHAVKA &  LEADERS
19:00  ŠÁRKA MARKOVÁ a originální vánoční diskotéka s MARTINEM HRDINKOU

Změna programu vyhrazena.