Jak jednoduše vyřešit vízové povinnosti

Jaké jsou novinky ze světa cestování pro následující léta? Poselství světových ambasád je jednoznačné: čím dál více států přechází na moderní elektronický vízový systém.

Rádi cestujete do vzdálených, občas i exotických koutů světa?  Tak to už jste asi slyšeli nebo i vyzkoušeli, že spoustu zemí začalo pomalu, ale jistě, přecházet na elektronický vízový systém. Ale v případě, že se na takovou cestu zrovna připravujete, není se čeho obávat. Právě naopak! Místo chození po ambasádách budete moci vyřídit vízum do vybrané destinace přímo z pohodlí domova. Obvykle probíhá žádost o vyřízení elektronických víz zcela on-line, což vám ušetří spoustu času a energie. Zkušení cestovatelé mají vyřizování víz určitě již v malíčku. Ale pokud potřebujete poradit, nezoufejte. Existují profesionální agentury , které vám s vyřizováním víz ochotně poradí, ať už se jedná o elektronické či klasické vízum.

K vyřízení elektronického víza většinou není potřeba tolik dokumentů, a tím pádem je celý proces jednodušší. Přestože se vyřizování víz liší mezi jednotlivými zeměmi, specializovaná agentura na vízové povinnosti vás povede krok za krokem. Pokud máte splněny všechny kritéria, není nic jednoduššího, než vyplnit elektronický formulář, a je to. Do dvaceti minut bude vše vyřízeno.

Na internetu je v dnešní době všechno bleskurychlé. Není to úžasné? A elektronická víza jsou na tom podobně. Mějte své vízum v kapse do několika dnů, v některých případech i do 24 hodin. Možná to na první pohled vypadá jako drahá záležitost; připravíte si potřebné dokumenty a někdo za vás vše vyřídí. Také v porovnání s tradičním vyřizování víza na ambasádě to může být v některých případech dražší, ale ne o moc. Každopádně pravidlo opět zní, každá země si stanovuje jiné pravidla. A na druhou stranu ušetříte spoustu času a energie. Takže nakonec více může být méně. A pokud to navíc k ambasádě máte daleko, při porovnání celodenní cesty do hlavního města a vyřízení e-víza mnozí budou mít jasno, čemu dají přednost.

Elektronická víza nejsou žádná věda. Čím dál více zemí se pouští do tohoto nového on-line dobrodružství. Také například Rusko poprvé zavedlo elektronická víza v roce 2019. Novinka, která se snaží zjednodušit proceduru vstupu do země, se zatím týká pouze Petrohradu a Leningradské a Kaliningradské oblasti. A jaký je předpoklad do budoucna? Čeká se,  že v Petrohradu stoupne počet návštěvníků ze zahraničí až o 150 procent. Jako každý proces, zavedení takových novinek potřebuje svůj čas, a proto by měla být elektronická víza vydávána pro vstup kamkoli v Rusku až od roku 2021. Systém e-víz pro české občany zavedla třeba tak Indie, Vietnam,  Kambodža, Egypt či Azerbajdžán. Zemí, které se rozhodli cestovatelům ušetřit s e-vízy čas, roste každým rokem jako hub po dešti. Tak neváhejte a informujte se o aktuálních vízových podmínkách do všech destinací a cestujte pohodlně!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x